Apple Watch hayat kurtardı!

17.12.2017
1.102
A+
A-
Apple Watch hayat kurtardı!
Reklam

Apple Watch hayat kurtardı!

Apple watch özelliği kalp atış hızını ölçüp uyar yapmak. Daha öncede yaptığı uyarlar sayesinde bir çok insanın hayatını kurtardığını görmüştük. Apple watch hayat kurtardı çünkü kalp atımını ölçüp uyarı yapabiliyor.

Yine buna benzer olaylardan biri yaşandı. 50 yaşında olan Scott Killian adındaki apple kullanıcısı  sürekli olarak sağlık kontrollerini yaptırdığını bildiriyor.

Apple Watch Kalp krizi geçirdiğini tespit etti.

Büyük bir sağlık problemi olmayan Killian, uyku analizi için  Apple Watch’ta yüklü olan, HeartWatch uygulamasının tamda uyuduğu sırada kalp atışının yükseldiğinin uyarısını vermeye başladığını iletiyor.

Cihaz kalp atış hızı 121 atım seviyesinde gösterirken, daha önce ortalama kalp atış hızını dakikada yaklaşık 49 atım olarak gösteriyordu. Uyarıların kalp krizi için potansiyel belirtilerden birisi olan hazımsızlık ile birleşmesi sonucunda Killian soluğu acil serviste alıyor.

Hastahaneye gittiğinde bir EKG makinesine bağlandığını ve sonuçların normal çıktığını söyleyen Killian, Apple Watch’ın ise halen kalp atış hızının yükseldiğine dair uyarı verdiğini belirtiyor.

Durumu doktorlara bildiren adama, bu kez kan testi yapılıyor ve böylece gerçek ortaya çıkıyor. Zira, kan testinde enzimlerde ortaya çıkan yükseliş kalp krizi oluştuğunu gösterirken, dört damarın tıkandığı tespit ediliyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Fatma dedi ki:

    Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

  2. Bilal dedi ki:

    Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

  3. Gül dedi ki:

    Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık