Avrupa’nın 6 Ülkesindeki İnanılması Güç 6 Kural

20.04.2018
722
A+
A-
Avrupa’nın 6 Ülkesindeki İnanılması Güç 6 Kural
Reklam

Avrupa'nın 6 Ülkesindeki İnanılması Güç 6 Kural

Avrupa’da tatiliniz son derece keyifli ve eğlenceli geçebilir. Uygulanan bazı ilginç kurallara dikkat ederseniz. Önemli miktarda para cezası almamak ya da diğer yaptırımlarla karşılaşmamak için bu kurallara dikkat etmelisiniz! İşte size altı Avrupa ülkesinden altı ilginç kural…

1- Fransa’da okul kantininde ketçap yemek


Fransa’da bulunan okulların kantininde ketçap bulundurmak yasaklanmış durumda. Bu yasağın nedeni ise sağlık gerekçelerinden çok ketçabın Fransız yemek kültürüne uygun olmaması olarak gösteriliyor.

2- Venedik’te kuşları beslemek


İtalya’nın tarihi şehri Venedik’te gezerken özellikle ünlü San Marco Meydanı’nda kuşlara ekmek gibi şeyler sakın atmayın. Çünkü çevrede bulunan tarihi eserleri
korumak için buna izin verilmiyor.

3- Atina’da topuklu ayakkabıyla gezmek


Yunanistan’ın başkentinde Akropolis gibi tarihi yerleri gezerken topuklu ayakkabı giymemeye dikkat etmelisiniz. Tarihi dokuyu koruma amacıyla uyarı alabilirsiniz.

4- Ukrayna’da kamu binalarının fotoğrafını çekmek 


Özellikle Ukrayna’da veya Macaristan, Romanya ve Rusya gibi ülkelerde kamu binalarının ve askeri alanların fotoğrafını çekmekten kaçının. Sadece turistik amaçlarla bile olsa bu yerleri fotoğraflamak ciddi anlamda sorun olabiliyor.

5- İtalya’da bazı yerlerde yemek ve içmek 


İtalya’nın başkenti Roma’da veya Venedik, Milano, Floransa gibi diğer turistik şehirlerinde gezerken özellikle tarihi eserlerin çevresinde bir şeyler yerken dikkatli olun. İtalya’da özellikle kültürel miras olarak kabul edilen yerlerin ve yapıların yakınlarında yemek ve içmek yasaklanmış olabilir.

6- İspanya’da mayoyla dolaşmak


Sıcak havası ve sahilleriyle deniz tatili yapmak isteyenlerin de gözdesi olan İspanya’nın Barselona şehrinde ve Palma de Mallorca’da mayoyla gezmek yasak. Bu yasağa uymayanlara 100-500 euro ceza kesilebiliyor. Rotanızı yakın zamanda Barselona’ya çevirmeyi düşünüyorsanız, bu kurala dikkat etmelisiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Caner dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 2. Ahmet dedi ki:

  Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

 3. Yeliz dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 4. Kamil dedi ki:

  Harika bir yazı olmuş. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.