Casio güneşle şarj olan akıllı saatini piyasaya sürdü.

10.01.2018
1.077
A+
A-
Casio güneşle şarj olan akıllı saatini piyasaya sürdü.
Reklam

Casio güneşle şarj olan akıllı saat

Casio güneşle şarj olan akıllı saatini piyasaya sürdü. CasioCES 2018 etkinliğinde tanıttığı G-Shock Rangeman GPR B-1000 ve sınırlı sayıdaki Pro Trek WSD-F20 yeni akıllı saat modelleri ile saatendüstrisindeki deneyimini ortaya koymayı başardı.

casio-gunesle-sarj-olan-akilli-saat

Casio akıllı saatleri CES 2018 etkinliğinde!

Casio G-Shock Rangeman GPR B-1000 özellikle uzun doğa yürüyüşleri yapanların oldukça hoşuna gidecek bir model. Dahili bağımsız GPS sistemiile donatılan akıllı saat, güneş enerjisi ile şarj olarak sizi yarı yolda bırakmıyor. Örneğin, ürünü bir kayanın üzerine 4 saat bıraktığınız takdirde şarj olan GPS sistemini 1 saat kullanabiliyorsunuz. Ürünün G-Shock için bir ilk olarak seramik kasa arkasına sahip olduğunu da not olarak düşelim.

Çamura ve soğuğa dayanıklı olan üründe altimetrebarometrepusula ve termometre işlevleri de yer alıyor. Siyah veya zeytin yeşili renklerinden birini tercih edebileceğiniz GPR B-1000Nisan ayından itibaren 800 dolarfiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Casio Pro Trek WSD-F20 ise daha önce çıkmış modelin sınırlı sayıdaki beyaz renk seçeneği ve yeni kadran ile güncellenmiş hali. Üründe, outdoor giyim için de kullanılan kristalin florit hammaddesini tercih edilmiş. Ek olarak, WSD-F20 serisi artık yeni Journey adlı kadrana destek sunuyor. Bu kadran, analog ayarların arkasında haritadaki mevcut konumunuzu ve programlanmış güzergah üzerindeki yaklaşan noktaları gösteriyor.

Casio, popüler G-Shock saat ailesinin yeni üyesi GPR B-1000’i Las Vegas’ta devam eden CES Fuarı’nda sergiledi. GPS desteğiyle fark yaratan saat, tek bir şarjla 33 saate varan bir kullanım imkanı sunuyor. Saatin pili bitmesi durumunda ise saatteki dahili güneş paneli devreye girebiliyor. Casio’nun yeni satışa sunacağı saatin özellikle vahşi doğada zaman geçiren kullanıcılar tarafından tercih edileceğini söyleyebiliriz  Güneş enerjisiyle şarj edilebilen saat, bünyesinde barındırdığı güneş paneli sayesinde kadranı sürekli çalıştırabiliyor. Saat aynı zamandadaha akıllı saat işlevleri için bir yardımcı şarj cihazı olarak kullanılabiliyor.

Saat dört saat boyunca doğrudan güneş ışığı altında bırakıldığında yeni G-Shock’ta bir saate kadar GPS navigasyon özelliğini kullanmak mümkün. Kablosuz şarj istasyonu üzerinde yaklaşık 5 saatte şarj edilebilen saatin seramik malzemesinden üretildiğini ve kalınlığının 2 mm olduğunu belirtelim. -4 derece soğukta dahi çalışabilen saat bununla birlikte 200 metre yükseklikten düşmelere karşı da dayanıklı. Casio’nun yeni G-Shock saati ne zaman satışa sunulacak? Nisan ayında saat tutkunlarının beğenisine sunulacak Casio  GPR B-1000’in yurt dışındaki satış fiyatı ise 800 dolar olacak. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Caner dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 2. Caner dedi ki:

  Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

 3. Çiğdem dedi ki:

  Teşekkürler

 4. Derya dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık