Hastane randevu alma

17.12.2017
1.213
A+
A-
Hastane randevu alma
Reklam

Hastane randevu alma

  hastane randevu alma Türkiye de en önemli konuların başında sağlık geliyor. Hasta olmak ve bu hastalıkla mücadele etmek Türkiye şartlarında oldukça güç ve yorucu. Daha önceki dönemlerde sabahın erken saatlerinde hastane kuyrukların da beklenir sıranız geldiğinde doktorunuz sizi muayene ederdi. Yaşlılarımız, çocuklarımız ve engelli vatandaşlarımız bu dönemlerde çok zor günler yaşadılar. Gelişen teknoloji ve çalışmaların sonuca ulaşması bürokratik işlemlerin hızlanmasıyla zor geçen günler geride kaldı. Hastanelerin kalitesinin artması yeni yasa ve yönetmeliklerin getirdiği uygulamalar sağlık alanında meydana gelen gelişmeler ve eğitiminde desteklenmesiyle ülkemiz sağlık alanında ilerlemiş durumda. Fakat her şeye rağmen alım gündeki azalma ülkemizdeki yaşayan insanların yaşam kalitesini düşürmekte bu nedenle her yıl sağlık harcamalarına ayrılan bütçe sürekli artış göstermektedir.

Vatandaşın çektiği maddi sıkıntılar hem sağlık harcamalarında büyümeye sebep olurken ülkemizdeki ekonomiyi de olumsuz etkilemektedir. Asgari ücret ve diğer ücretlendirme birimlerinde iyileştirmeye gidilse bir çok sorun ortadan kalkacak. İnsanlar sağlıklı gıdalarla beslenecek vatandaş et yiye bilecek organik gıdalarla beslenecek mutlu huzurlu stresten uzak bir yaşam sayesinde yıl içinde hasta olan vatandaş sayımız azalacak ve böylelikle ülkemizin hem ekonomisi düzelecek hemde sağlık harcamaları azalacak. Yöneticilerin bir an önce bu sorunlara çözüm bulup vatandaşlarımızı hak ettikleri olması gereken yaşamaları gereken hayatı yaşamalarını sağlamaları gerekmektedir. Ay sonunu düşünen bir vatandaş ülkemize faydadan çok zararı vardır. hastane randevualma sadece bunların bir maddesini karşılamaktadır. Acil olarak önlemler alınıp bütçe politikaları vatandaşların faydalanabileceği şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

e hastane randevu alma Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi; vatandaşların Sağlık Bakanlığı'na bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için Alo182 hattından Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ni arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin Amaçları Nelerdir?

 • Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
 • Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması) suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.
 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

Randevu Nasıl Alınır?

Alo182 Aranarak;
 • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi aranır.
 • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. kimlik numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
 • Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
 • Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.
Web'den;
 • Vatandaşlar, 182?nin yanı sıra "Online Randevu Sistemi" aracılığıyla da randevu alabilmektedir.
 • Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Merkezi Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki "Online Randevu" linkine basarak, "Vatandaş Giriş" ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

Randevu Nasıl İptal Edilir?

Alo182 Aranarak;
 • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi aranır. Bu arama randevu zamanından en az 80 dakika önce yapılmalıdır.
 • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. kimlik numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
 • Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.
Web'den;
 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi "Online Randevu" ekranına T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.
 • "Randevu Geçmişi" kısmına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır.
 • "Randevu İptal" kısmına tıklayarak randevu iptal edilir.

Randevu almak için tıklayınız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Yeliz dedi ki:

  Sürekli sizi takip ediyorum. Yazılarınız çok başarılı.

 2. Gül dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 3. Burcu dedi ki:

  Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

 4. Fidan dedi ki:

  Merhaba herkese siteniz cidden mükemmel, şukuladım

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık