İlluminati Nedir? Ünlüleri Kimlerdir? Simgeleri ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir?

23.03.2018
854
A+
A-
İlluminati Nedir? Ünlüleri Kimlerdir? Simgeleri ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir?
Reklam

İlluminati Nedir? Ünlüleri Kimlerdir? Simgeleri ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir?

İlluminati nedir, ne zaman ortaya çıkmış, nasıl gelişmiştir, hangi ünlüler illuminati üyesidir? İlluminatiye karşı çıkan ünlülerin örgüt tarafından öldürüldüğü doğru mudur? Gelin, fazlasıyla merak edilen tüm bu soruların cevapları üzerine birlikte konuşalım. Epey geniş olan konuya, illuminati nedir sorusu ile başlayalım.

Latince illuminatus sözcüğünden gelen illuminati, aydınlanmışlar anlamına gelmektedir. Ve anlamıyla, sözcüğün insanlara ifade ettiği şey arasında büyük bir çelişki bulunmaktadır. Ama her neyse! Çünkü bu konudan daha sonra ayrıntılı bir şekilde bahsedeceğiz. Sonuçta; illuminati yıllardır tartışılan ve üzerine sayısız farklı teori üretilen bir kavram.

Varlığı hala kanıtlanamayan illuminati örgütünün tarihteki önemli olayların arkasındaki gizli oluşum olduğunu söyleyenlerden tutun da bu örgütün pek çok ünlü kişiliğin ölümünden sorumlu olduğunu savunanlar bulunmaktadır. Ve söylenenlere bakılıp, üzerinde detaylıca düşünüldüğünde illuminati oluşumun gerçekliğine inanmamak gerçekten çok zor diye düşünüyorum.

O kadar tesadüfün bir araya gelmesi, illuminati üyesi olduğu ileri sürülen ünlülerin bahsedilen simge ve sembolleri insanın gözüne sokarcasına kullanmaları ve bu gibi durumlar illuminatinin varlığını sağlam tezlerle inandırıcı hale getirmektedir. Gerçi sizin illuminati hakkında ne düşündüğünüzü bilemem ama birazdan söyleyeceklerimi duyana kadar kararınızı vermeyin derim.

İlluminati Nedir?

Neredeyse hiç kimsenin tepkisiz kalamadığı ve çürütmek ya da doğrulamak amaçlı herkesin bir şekilde konunun ayrıntılarını öğrenmek istediği illuminati üzerine yazılan, çizilen, söylenen sayısız farklı şey bulunmakta. Ve bugün burada yapacağımız şey, illuminati hakkında merak ettiğiniz hemen her şeye değinmeye çalışmak ve kafanızdaki deli soruları bir nebze de olsa yanıtlamanıza yardım etmek olacak.Şimdi gelin, illuminati nedir sorunsalına kısaca kavramın ne ifade ettiğiyle başlayalım, ardından bu örgütün ne zaman, neden, kim tarafından kurulduğuna ve şimdiye kadar varlığını nasıl sürdürdüğüne değinerek devam edelim.

İlluminati Nedir? Kısaca Tanımı

İlluminati Nedir? Kısaca Tanımı

İlluminati nedir sorusuna pek çok farklı şekilde cevap verilse de bu sözcüğün Latince illuminatus sözcüğünden geldiği ve aydınlanmışlar-aydınlanmış olanlar kelimesini ifade ettiği hususunda herkesin hemfikir olduğu açık bir gerçek. Yani illuminati hakkındaki şüphe götürmez gerçekliklerden bir tanesi, hatta belki de yegane olanı sözcüğün kökeni ve kelime anlamı! Çünkü illuminati nedir sorusunun diğer cevapları farklı biçimlerde yorumlanmakta ve kişilerin inanışlarına göre değişkenlik göstermektedir.Ancak bu soruya kısaca verilebilecek ortak bir cevap tabii ki vardır. O da illuminatinin batıl inançlara, ön yargılara ve dinin sosyal hayat üzerindeki etkilerine karşı kurulmuş bir topluluk olarak ortaya çıktığıdır. Ve bu topluluk yıllar öncesinde amacından sapmış, yaptıkları uzun vadeli planlarla dünya düzenini bozmak ve kendi kurallarını uygulamak isteyen gizli bir örgüt haline dönüşmüştür. Yani varsayımlar bu yöndedir.

İlluminatinin Doğuşu ve Örgütün Günümüze Kadar Gelişi Hakkındaki Gerçekler

İlluminatinin Doğuşu ve Örgütün Günümüze Kadar Gelişi Hakkındaki Gerçekler

Öncelikle illuminatinin 1776 yılında kurulmuş bir topluluk olduğunu belirtelim. Aydınlanma Çağı döneminde kurulmuş olan bu topluluk, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötü amaçlar için kullanılmasına, batıl inanışlara ve ön yargılı düşüncelere karşı bir tepki niteliği taşımaktadır. Zaman içinde topluluğa katılan isimler, yaşanan gelişmelerle birlikte topluluk değişime uğramış, başlangıçtaki amacı dışına çıkmaya başlamıştır.Çünkü modern illuminati, zihin kontrolü teknikleri kullanarak, devletleri yıkmayı, dini yok etmeyi, sosyal düzeni bozmayı ve benzeri amaçları güdüleyen bir topluluk olarak gösterilmektedir. Ama yukarıda da söylediğim gibi illuminatinin varlığına inanan milyonlarca insan olsa da böyle bir oluşumun olduğu hala kanıtlanamamıştır. Her neyse, konuyu dağıtmadan illuminatinin doğuşundan bahsetmeye devam edelim.

Adam Weishaupt

Evet, 1 Mayıs 1776’da Adam Weishaupt tarafından kurulan topluluğun masonluğu model aldığı söylenmektedir. Adam Weishaupt topluluğun adını mükemmelleştiriciler olarak belirlemek istemiş, ancak örgüt Baveryan Iluminati olarak anılmıştır. İlk başta kurucusuyla birlikte toplamda 5 üyesi olan topluluk, Avrupa’da hızla yayılmış ve 10 yıl içerisinde kendisine 2000’e yakın üye edinmiştir.Tıpkı masonluk gibi bu örgütte de gizlilik esas alınmış, üstlerin sözlerine itaat edileceğine dair yeminler edilmiştir. Ancak 1977 yılında yönetici grubun yöneticisi olan Karl Theodor Bavyera, İlluminati dahil olmak üzere bütün gizli toplulukları yasaklamıştır. Ve Baveryan hükümetinin 1785 yılında yayınladığı bildiri, grubun tamamen dağılmasına yol açmış. KurucuAdam Weishaupt ile birlikte diğer öncüler kaçmış ve gruba dair bütün belgeler toplatılıp yayınlanmıştır.

Ancak aralarında ünlü yazarların da bulunduğu pek çok kişinin savına göre grup hala varlığını sürdürmektedir. İlluminatinin varlığını savunanlar arasında Mark Dice, Jüri Lina, Morgan Gricar gibi isimler bulunmaktadır. Hatta bazı komplo teorilerinde Amerika’nın başkanlarının da bulunduğu pek çok ünlü ismin gruba üye olduğu belirtilmektedir. Doğrudan ya da dolaylı olarak illuminatiye hizmet eden kişiler arasında dünyaca ünlü müzisyenler de bulunmaktadır. Hatta Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikasti gibi önemli olayların arkasında da bu yapılanmanın olduğu öne sürülmektedir.

İlluminati Örgütünün Amaçları Nelerdir?

İlluminati Örgütünün Amaçları Nelerdir?

İlluminatinin amacı dini inanışları ortadan kaldırmak, sosyal düzeni bozmak, hükümetleri ortadan kaldırmak ve yeni bir dünya düzeni kurmaktır. Yani örgütün böyle amaçlara hizmet ettiğine inanılmaktadır. Çeşitli komplo teorilerine göre örgüt 10 kişi tarafından yönetilmekte ve bu 10 kişi örgütün yanı sıra dünyayı da yönetmektedir.Zihin kontrol tekniklerini kullanan ve subliminal mesajlar konusunda ustalıkla hareket ettiği ileri sürülen örgütün, dünyayı kendi kuralları doğrultusunda yönetebilmek için yavaş ama istikrarlı adımlar attığı söylenmektedir. Backmasking ve 25. kare yöntemlerini de ustalıkla kullanan örgüt, deyim yerindeyse karda yürüyüp izini belli etmemektedir.

İlluminati hakkında öne sürülen düşüncelerden bir diğeri de örgütün şeytana tapmasıdır. Zaten illuminatinin sembollerinden bir tanesi, aynı zamanda tapınak şövalyelerinin kullandığı şeytani semboldür. Ama Baphomet’in anlamı din ve inanışlara göre farklılık göstermektedir.

Mesela; Paganlar için Baphomet, Yunan mitolojisinde tanrı olan Pan niteliğindedir. Mason ve onların uzantısı olarak düşünülen diğer gizli örgütlerde ise Baphomet, dünyanın yaratıcısı olan keçi başlı tanrıdır. İşte bu alnında pentagram yıldızı olan keçi başlı figür illuminatinin simgelerinden biri olarak gösterilmektedir.

İlluminati Üyeleri Ünlüler Kimlerdir?

İlluminati Üyeleri Ünlüler Kimlerdir?

Yukarıda da belirttiğim gibi, burada yaptığımız tek şey illuminati üzerine söylenenleri size aktarmak! Ve konu illuminati olduğunda, bu örgüte üye olan müzisyenlerden bahsetmemek mümkün değil. Gerçi bu konuda kesin bir bilgi yok ama aşağıdaki ünlülerin illuminati üyesi olabileceği düşüncesinin bile sizi fazlasıyla şaşırtacağından eminim.

Madonna

Madonna

Bir dünya starı olan Madonna’nın illuminati üyesi olduğunu duymuş muydunuz? Hatta Madonna’nın İlluminati isimli bir şarkısı bile var. Oldukça garip sözleri olan şarkıda ünlü sanatçının neye gönderme yaptığı tartışılır ancak illuminatiye inananlar Madonna’nın bu grubun içerisinde yer aldığına körü körüne inanıyorlar denilebilir. Ayrıca şarkıcının illuminati sembollerinden biri olarak gösterilen piramit figürünün olduğu bir ceketle poz verdiği, tek göz işaretleri yaptığı da biliniyor.

Jay-Z

Jay-Z

Jay-Z de eşi Beyonce gibi illuminati üyeleri arasında! Üçgeni ve içerisindeki tek gözü simgeleyen fotoğrafıyla adeta “ben illuminati üyesiyim” diye haykıran sanatçı, illuminati prensesi olarak gösterilen Rihanna’nın da bir zamanlar prodüktörlüğünü yapmıştır.

Justin Bieber

Justin Bieber

Koluna yaptırdığı tek göz dövmesi ile illuminati üyeleri arasında gösterilen bir diğer isim de bebek surat Justin Bieber! Milyonlarca genç kızın taparcasına hayran olduğu Bieber, böyle bir örgüt gerçekten varsa, onların fazlasıyla işlerine yarayacaktır diye düşünüyorum.

Kanye West

Kanye West

Evet, Kanye West de illuminati ünlüleri arasında gösteriliyor. Jay-Z ile ne kadar yakın olduğu bilinen Kanye West de kameralara elleriyle yaptığı üçgen işaretiyle poz veren isimlerden. Ego kralı olarak anılan Kanye West sizce de bu topluluğun bir üyesi olabilir mi?

Beyonce

Beyonce

Tıpkı eşi Jay-Z gibi Beyonce de sık sık üçgen işareti yapıyor. Ya da tek göz figürlü takılar takıyor, kıyafetler giyiyor. Hatta bazı teorisyenlere göre kliplerinde de subliminal mesajlar veriyor. Hatta söylenenlere göre Beyonce’yi illuminati üyesi yapan eşi Jay-Z’dir. Bu arada Beyonce ve Jay-Z’nin dünyanın en zengin ünlü çiftleri arasında yer aldığını da ayrıca hatırlatmak isterim.

Celine Dion

Celine Dion

Harikulade sesiyle hepimizi büyüleyen Celine Dion da bu gizli topluluğun bir parçası! Albüm kapağında yaptığı tek göz işaretiyle illuminati üyesi olduğu varsayılan sanatçı da aniden yıldızı parlayan ünlüler arasında.

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga da illuminati simge ve sembollerini gözümüze gözümüze sokan ünlüler arasında. Yaptığı tek göz işaretleri, üçgen, piramit figürlü kıyafetleri, saçına, şapkalarına taktığı boynuzları ve makyajları ile başarılı sanatçının da illuminati üyesi olduğu söyleniyor.

Rihanna

Rihanna

Az önce de söylediğim gibi Rihanna da illuminatiye üye ünlüler arasında gösteriliyor. Kliplerindeki gizli mesajları, tek göz pozları ve benzerleriyle Rihanna illuminati prensesi olarak anılıyor. Zaten sanatçının bu isimde bir şarkısı da var.Tüm bu ünlü kişiliklerin yanı sıra, Shakira, Drake, Katy Perry, Taylor Swift, Hayley Williams, Paris Hilton, Maroon 5, Britney Spears, Justin Timberlake gibi isimlerin de gizli örgütün üyesi olduğu söyleniyor.

İlluminati Sembolleri Nelerdir?

İlluminati Sembolleri Nelerdir?

Gelin, dünyada yeni bir düzen kurmak istediği öne sürülen illuminati isimli yapılanmanın simgelerini tek tek inceleyelim. Bakalım, gizli örgüt hangi sembolleri kullanıyormuş.

Baphomet

Baphomet

Tapınak şövalyelerinin tanrısı olduğu söylenen Baphomet de illuminati sembollerinden bir tanesi. Keçi kafalı, kanatlı, üst kısmı kadın, alt kısmı ise erkek olan figür Pagan inanışındaki Pan’ları andırıyor.

666

666

Deccal’in sembolü, şeytanın ve satanizmin işareti gibi anlamları olan 666 illuminati simgeleri arasında. Ve ünlülerin baş ve işaret parmağını birleştirip, elleriyle tek göz işareti yapması, 666’ya gönderme yapmaları anlamına geliyor.

Damalı Yüzey ya da Damalı Zemin

Damalı Yüzey ya da Damalı Zemin

Damalı zeminleri her yerde görebiliriz. Kafelerde, restoranlarda, evlerin zeminlerinde. Ve varsayımlara göre doğaüstü varlıklarla iletişimi kolaylaştıran siyah ve beyaz renklerle oluşturulmuş damalı zemin de illuminatinin sembolleri arasında.

Pentagram

Pentagram

Satanizm sembolü olarak da gösterilen pentagram illuminatinin bir diğer sembolü. Sık sık karşılaştığımız bu figür, tarihte pek çok farklı yerde kullanılmıştır. Pentagram işaretinin ne ifade ettiği konusunda net bir tanım yapılmasa da bazı kaynaklarda en üst köşenin ruhu, diğer köşelerin ise hava, su, ateş ve toprağı sembolize ettiği ileri sürülmektedir.

Piramit ve Tek Göz

Piramit ve Tek Göz

Piramit ve tek göz, hem ayrı ayrı hem de bir arada kullanılan illuminati sembolleri arasında yer almaktadır. Her şeyi gören göz olarak da belirtilen Horus’un gözü ve Mısır’ın en büyük piramiti olan Keops, yukarıda da bahsettiğimiz gibi illuminatiye üye oldukları ileri sürülen ünlülerin kıyafet ve aksesuarlarında sıklıkla kullandıkları sembollerden başlıcalarıdır.

İlluminati Tarafından Öldürüldüğü Düşünülen Ünlüler

İlluminati Tarafından Öldürüldüğü Düşünülen Ünlüler

Komplo teorisyenlerine göre illuminatiye karşı çıkanlar öldürülüyor. Ve bu ölümlere genellikle intihar süsü veriliyor. Siyasetçilerden tutun da pek çok ünlü isme varana kadar bir dizi önemli kişiliğinin ölümünün arkasında gizli topluluğun olduğu düşünülüyor. Örneğin; John F. King, Prenses Diana, John Lennon illuminatinin kurbanları.

Michael Jackson

Michael Jackson

Michael Jackson illuminati karşıtı ünlüler arasında! Örgüte katılmayı reddettiği öne sürülen ünlü kişiliğin hakkında çıkan dedikoduları duymuşsunuzdur. Tacizci, sübyancı gibi iftiralara maruz kaldığını ve bunu örgütün yaptığını dile getiren Jackson evinde ölü bulunmuştu. Nitekim komplo teorileri bu ölümün intihar süsü verilmiş bir cinayet olduğunu öne sürmektedir.

Amy Winehouse

Amy Winehouse

Söylentilere göre Amy Winehouse ölümünden 3 gün önce “bir piramide boyun eğecek değilim, onlar benim hayatımı düzenleyemez” gibi sözler sarf etmiş. Medyada yapılan açıklamaya göre yüksek dozda uyuşturucudan ölen genç sanatçı, illuminatinin varlığına inananlara göre örgüt tarafından öldürülmüştür.

Aaliyah

Aaliyah

Kısa süre içerisinde üne kavuşan ve geleceği fazlasıyla parlak görülen Aaliyah da illuminati kurbanları arasında gösterilen bir isim. Varsayımlara göre Aaliyah, örgüt üyesi olan Beyonce’nin rakibi olarak görülüyordu. Ve sanatçı 22 yaşında bir uçak kazasına kurban gitmişti. Kaçınılmaz sonuç da Beyonce’nin Aaliyah’tan sonra hızla yükselmesi olmuştu.

Kurt Cobain

Kurt Cobain

Nirvana’nın solisti olan Kurt Cobain’i hepiniz tanıyorsunuz, değil mi? Peki, ünlü kişiliğin illuminatiye katılmayı reddettiğini ve bu nedenle cinayete kurban gittiğini biliyor muydunuz? Daha doğrusu; daha önce bu bilgiyle karşılaşmış mıydınız? Evet, pompalı tüfekle kendini vurduğu söylenen Kurt Cobain’in ölümünün arkasında da örgütün olduğu düşünülüyor.

Whitney Houston

Whitney Houston

Aşırı dozda uyuşturucudan ölü bulunan bir diğer ünlü de Whitney Houston! Sanatçının ölümü herkesi şok etmişti çünkü Houston’un uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele ettiği biliniyor ve müptelalıktan kurtulduğu düşünülüyordu. İşte bu nedenle de örgütün varlığına inananla, başarılı kişiliğin illuminati kurbanı olduğu görüşünü savunmaktadır. 

Dikkat Önemli Oku

Bir sistem var adı İlluminati. Sistem, dünyayı ele geçirmiş durumda. Özellikle MÜZİK PİYASASI. İnanamayacağınız şarkıcılar bilinçli-bilinçsiz olarak bu sisteme hizmet etmekte. Dünyayı yöneten büyük para babaları,misyonerler vb. istedikleri kişileri çıkarıp, istedikleri kişileri indiriyorlar. Kendilerine karşı çıkan herkesi ya ortadan kaldırıyorlar ya da sindiriyorlar.Micheal Jackson ve Tupac Shakur’un bu yüzden öldüğü %90 dogru.

İlluminati başlığı altındaki müzisyenler,şeytani bir sistemin kuklası durumunda çünkü dünyayı yönetenlerin istediklerini yapmazlarsa popüler olmaya devam edemezler veya ortadan kaldırılırlar. Bu sistem herkesi mason ve Yahudi bir ‘köle’ yapmak istiyor. Kendilerini sevdirebilmek içinde toplumun beğendiği en popüler müzisyenleri seçiyorlar. Dünyayı yöneten kapalı bir örgüt gibi aslında, sadece varoldugunu biliyoruz. Şimdi dünyayı ele geçirmeye çalışan sistemdeki ünlüleri merak mı ediyorsunuz ? Baslayalım o zaman…

1-Lady Gaga

2-Tarkan

3-Jay-z

4-Christiana Aguilera

5-Britney Spears

6-Justin timberlake

7-Madonna

8-Beyonce

9-Rihanna

10-Paris Hilton

11-Maroon 5

12-Shakira

13-Selena gomez

14-Sertab erener

Taylor Swift, Katy Perry,Hayley Williams gibi isimlerde bu işin içinde. Zaten olmak zorundalar. Yoksa şöhret olmaya devam edemezler. Onlar Micheal Jackson gibi efsane mi ki Kafa tutsun. ? Ki MJ bile öldü…

1-Beyonce

2-Justin bieber

3-Usher

4-Chris Brown

5-Xtina

6-Britney spears

7-Katy Perry

8-Eminem

9-Kelly Rowland

10-Shakira

Bu isimleri sisteme almak istiyorlar ama bunlar istemiyor ve kurtulmaya çalışıyorlar. Şu an şu saydıklarım şu son 1 yıl içinde cok fazla sessiz kaldılar. Küçük küçük seyler çıkarttılar. Bu isimler istemeyerek bu sisteme katıldı ve de kurtulma cabası içinde.

Bu kişilerin sistemde olduğunu nerden mi anlıyoruz ? Kliplerine, fotoğraflarına dikkat edin TEK GÖZ işareti ve Ücgen işareti yapıyorlar. Ve TEK GÖZ illuminatinin sembolü.

PEKİ YA KARŞI ÇIKANLAR.

Eminem, Tupac , Micheal J., Bob Marley gibi ünlüler bu sistemin farkındaydılar ve önüne geçmek için savaş verdiler.

EMİNEM DIŞINDA HEPSİ ÖLDÜ ! 

•Micheal Jackson’ın ‘They Don’t Really Care About Us’ adlı ‘yasaklanan’ videosunu izlediğinizde farkına varırsınız.

TEK GÖZ sembolü içeren bir duvarın önünde şarkının ‘beni korkutmaya çalışıyor, beni öldürmek istiyorlar’ dizelerini  söyler MJ.

Micheal Jackson’ın ‘They Don’t Really Care About Us’ adlı ‘yasaklanan’ videosunu izlediğinizde farkına varırsınız.

TEK GÖZ sembolü içeren bir duvarın önünde şarkının ‘beni korkutmaya çalışıyor, beni öldürmek istiyorlar’ dizelerini söyler MJ.

Daha sonra yeniden duvarın önünde ‘Ama asla beni ele geçiremeyecekler’ demiştir.(Şarkı sözlerinin bu tek gözlü duvarın önüne gelmesi imkansız.

• Eminemde ilk söhret olmaya başladığında bu illetin içerisindeydi. Ancak son albümünde ve baba olduktan sonra cok degisti. Rihanna ile yaptığı düette, Rihanna hayranlarını kendi tarafına çekmek amaçlıydı. Çünkü Eminem bu sisteme karsı çıkmaya başlayınca medya vb. basın organları tarafından sindirilmeye başlandı. Ve eger susmazsa bu sekilde sesini duyurmaya devam ederse maalesef sonu Micheal Jackson gibi olacak…

Eminem’in,Lady Gagaya ödül verdiği sıradaki korku dolu baskıslarını kıyafetinin çirkinliğinden mi sanıyorsunuz? Tabii ki Hayır.

O kıyafetteki mesajdan dolayı dehşete düşmüştü ki son zamanlarda tehdit aldığı söyleniyor.

VE JUSTİN BİEBER…

Oda önceden bu sistemin içerisindeydi. Fakat annesi öğrenince onu alelacele bu sistemden çıkardı. Justin sonradan bu sistemin hic birseyine karışmadı. Ne örgüte tekrar üye oldu ne de karsı cıktı. Justin’ın tek göz fotoğrafı var ama o sadece poz. Justin MJ’yi örnek alıyor eger sistemi acıga vericek birsey yaparsa ya da Micheal J gibi onlarla savaşırsa Eminem’den sonra sıra Justin’a gelecek. Yani justin onların isine karışırsa Eminem’den sonra o öldürülecek. Justin suan yeterince ünlü ama eger belieberlar ondan Selena Gomez yüzünden vazgeçmeye baslarsa onu bu sisteme sürükleyen biz oluruz. Bazı yerlerde Justinın hala örgütte olduğunu söylüyorlar. YALAN ! Pattie bunu duyunca onu hemen çıkardı. Ve sunuda unutmayın Justinın bu kadar ünlü olmasının nedeni bu sisteme önceden üye olması değil, yakışıklı olmasından ve belieberların ona duyduğu asktan dolayı bu kadar ünlü. Justinın suan örgütte olduğuna sakın inanmayın. Cünkü justinın bi röportajı var ve söyle diyor ;

– Ben hristiyanım,her programa çıkmadan önce dua ediyorum ve her nimete şükrediyorum. İlluminati gibi gruplardan da uzak duruyorum.

Justinın 1 yılda 20 milyon hayrana ulaşmasının nedeni illuminati değil. Son 1 yılda 1 film, 1 kitap çıkardı. Selena Gomezle olan ilişkisinden dolayı sürekli gündemdeydi. Yaptıgı yardımlardan dolayı övgüler aldı. Kısaca ister inanın ister inanmayın justin şuan bu illetin içinde değil ve TEHLİKEDE !

NEDEN POLİSE GİDİLMİYOR ?

10 milyon gelse illuminati örgütünü kapatamaz. Dünyada bu olaydan haberdar olan insan cok olsa ilgili olanlar cok az ve sadece bizimle yetmez daha fazlamız gerekiyor.İsteseler Obama’yı öldürebilecek güçteler !

İlluminati’nin gizli planı ve ünlüler alemi

Eminem kızı olduktan sonra endüstriden kendini koparmak istedi. Bu o kadar kolay değildi. İşte size Eminem üzerinden ünlülerin dünyasına dair farklı bir persfektif:

Deniz Ülkütekin’in köşe yazısı

Bu yazıda okuyacaklarınızı saçma bulabilirsiniz veya kuşkuyla yaklaşabilirsiniz. Önemli değil.

Ancak sebebiniz ana akım medyada bu tür şeylerden bahsedilmemesiyle, o zaman yanılıyorsunuz demektir.

Ünlü rapçı Eminem üzerinden MTV ve Hollywood starlarının tükenişinin farklı bir analizini okuyacaksınız.

Bu yazıda klasik bir şöhreti kaldıramama hikâyesi beklemeyin.

Tupac Shakur‘dan Michael Jackson‘a kadar düzene başkaldıran pek çok ismin ortak kaderlerini göreceksiniz.

Eminem’e ne oldu?

2000’lerin başında tavan yapan şöhretinin birdenbire sönüp gitmesi size de tuhaf gelmiyor mu? 2010‘da çıkardığı Recovery (İyileşme) isimli albümü kötü olduğu için mi medyada yer bulmadı, yoksa birileri artık göz önünde olmasını istemiyor muydu?

Öncesinde Eminem bir klibinde lise arkadaşı Proof’un bir bar çıkışında öldürüldüğü sahneyi canlandırmıştı. Canlandırma gerçeğe dönüştü. Eminem’in en yakın arkadaşı rapçi Proof 2006’da bir bardan çıkarken öldürüldü. Bu Eminem için açık bir uyarıydı. Recovery’de de bu olaydan bahsediyor ve diyor ki “ruhumu şeytana sattım/geri alamayacağımı biliyorum/ sadece terk edip gitmek istiyorum.” Bir başka dizesiyse “git ve bir başkasıyla evlen/bir başkasının ruhunu al.” Çoğunluk, bunu boşandığı eşine söylediğini sanıyor ama aynı albümde şeytanın sesini de duyabilirsiniz; “en iyi arkadaşını aldım/karını elinden aldım/şöhret güzel geliyordu/şimdi ne oldu.”

Elbette bu konuşulanları akşam evde otururup televizyon kanalları arasında zap yaparken bulamazsınız. İnternette yani kimilerinin “çöplük” olarak adlandırdığı mecrada biraz araştırma yapmanız gerekiyor.

Denilen o ki, şu “ruhunu şeytana satma” meselesi metaforik bir söylemden çok daha fazlası demek oluyor. ABD’nin 1960’lardan itibaren yürütmeye başladığı MK Ultra projesinin pek çok ünlüyü henüz küçük yaştan itibaren zihinsel kontrol altında tutmak için geliştirdiği bir yöntem olduğu iddia ediliyor.

Rock grubu Muse’un da bir şarkısına isim veren bu yöntemi uzun uzun anlatmak için yerimiz yok ama detaylarını ve ABD hükümetinin çocuk yaşta aile içinde cinsel istismara uğrayan kobaylar üstünde yaptığı deneylerin detaylarını 1994’te yazılan “Transforming America” isimli kitapta bulabilirsiniz.

Biz kısaca özetlersek; kişinin zihninin elektroşok yöntemiyle birkaç parçaya bölünmesi ve zihne farklı kişilikler eklenerek yönlendirilebilir hale gelmesi diyebiliriz. MK Ultra yöntemi üzerine kurulan Monarch projesi kapsamında pekçok Hollywood ve MTV yıldızının kişilik bölünmesine maruz bırakıldığı ve bölünen kişiliklerden birine şeytana tapan, masonik bir bilinçaltı yerleştirildiği söyleniyor. Bu yöntem ne kadar küçük yaşta uygulanırsa o kadar etkili oluyor. Yönteme maruz kalan kişi rüzgârda sallanan bir kelebek gibi ne yaptığını bilmez hale geliyor ve pekçok yıldızın kullandığı kelebek desenli aksesuvarın da buna bir gönderme olduğu söylenebilir.

Monarch’ın en ağır boyutuna maruz kalanlarınsa Britney Spears, Christina Aguilera ve Justin Timberlake gibi sık sık ruhsal sarsıntılarıyla medyanın gündemine oturan isimler olduğu öne sürülüyor.

Hatta Britney Spears’ın bir keresinde saçını kazıtması ve o dönemde ağır bunalım geçiriyor olması bu durumdan kurtulmak için yaptığı girişimlerin bir sonucu olarak gösteriliyor. Yani tıpkı Eminem’in alter egoları Slim Shady ve Marshall Mathers gibi müzik starlarının özdeşleştiği karakterler sahne şovundan ibaret değil.

Peki tüm bu çabalar ne için?

İşin can alıcı kısmı da burada.

11 Eylül saldırılarından, doğal felaketlere, ekonomik krizlere kadar her şeyi örgütlediği öne sürülen şu meşhur –şeytana tapan- İlluminati topluluğunun nihai amacı için. Bu amaçlara konumuz müzik endüstrisi olduğu için şimdilik değinmeye gerek yok.

Öte yandan politikacılardan filmlere kadar pekçok yerde duyduğunuz “yeni dünya düzeni” fenomeni yani tek bir dünya devleti ütopyası için olduğunu söyleyebiliriz. Biz müzik endüstrisine dönelim.

Eminem kızı olduktan sonra endüstriden kendini koparmak istedi. Şarkılarında artık “3 a.m. Rainman” gibi satanizme atıfta bulunan semboller değil yaşadığı süreçle ilgili sözler yer alıyordu. Ancak önceki örneklere bakarsak bu pek kolay bir işe benzemiyor.

Rapçi Tupac Shakur 90’larda milyonlarca gencin hayran olduğu bir isimdi. Sonrasında birden devre dışı kaldı. Önce tecavüzle suçlandı -olayın gerçekleştiğine dair en ufak bir kanıt bulunamadı- sonra da öldürüldü.

Michael Jackson’ın kuşkulu ölümünün ardında da benzer olaylar dizisi vardı. Jackson 1990’da şöhretinin zirvesindeyken yaptığı “Black Or White” klibinin başında yer alan yaklaşık dört dakikalık dans sahnesi sırf seyirciye yeteneğini göstermek için yapılmamıştı. “Music Industry Exposed” isimli belgeselde bu klibin analizi yapılırken Jackson’ın çok açık şekilde bir arınma ayini yaptığı ve şeytanları kovduğu iddia ediliyordu. Yine dans sırasında yaptığı figürlerle aynı zamanda endüstrinin sahiplerine açıkça meydan okuyordu. Sonrasında Michael Jackson’ın imajı yavaşça sarsılmaya başladı. Çocuk tacizi davaları -yine kayda değer bir kanıt bulunamadı- ve cilt hastalıklarıyla ilgili spekülasyonlar ünlü yıldıza zarar verdi. Ancak o yine de dünya çapındaki hayran kitlesiyle egemen sınıf için bir tehditti. 2009’daki röportajlarından birinde sevenlerine “dünyayı kurtarmak için sadece dört yılınız kaldı” diye sesleniyordu.

Bu tarih de bizi Marduk’un dünyaya çarpacağı ya da yeni mesihin gezegenimize iniş yapacağı öngörülen 2012’ye götürüyor. Acaba Jackson çok mu şey biliyordu da eceliyle! öldü.

Eğer bu söylenenler doğruysa Eminem de şu an aynı sürecin içinde ve kendini kurtarmaya çalışıyor.

Hugo Chavez gibi ABD’nin Japonya’daki depremi tetiklediğini söyleyenlerse deli damgası yiyor. Bu arada Chavez de kısa süre önce kanser teşhisiyle hastaneye kaldırılmamış mıydı?

Amy Winehouse’la bitirmemiz lazım. Müzik tarihinde bir daha bulunamayacak sese sahip olan bu kadın acaba neden öldü?

Uyuşturucu bağımlılığını sebep olarak gösterebilirsiniz ama otopsisinde uyuşturucuya ait bir iz bulunmamasını nasıl açıklayabiliriz.

Yoksa Winehouse da birilerini rahatsız edecek şeyler mi yapmıştı

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Fatma dedi ki:

  Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

 2. Fatma dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 3. Kamil dedi ki:

  Sürekli sizi takip ediyorum. Yazılarınız çok başarılı.

 4. Fatma dedi ki:

  Merhaba paylaşımın süper ötesi hoşuma gitti, teşekkürler

 5. Ahmet dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 6. Hayrettin dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 7. Fidan dedi ki:

  Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

 8. Volkan dedi ki:

  Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

 9. Ahmet dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık