internet Alt Yapı Sorgulama

29.11.2018
343
A+
A-
internet Alt Yapı Sorgulama
Reklam

İnternet Alt Yapı Sorgulama

Tıklayınız

Fiber internet altyapı nedir?

 Türkiye gibi daha doğrusu eskiden Türkiye gibi bakır kablolarla ulaştırılan internetin fiber kablolarla ulaştırılmasıdır. Fiber kabloların yararı verileri daha hızlı aktarmasıdır.

Fiber internetin yararı nedir?

Fiber kablolar erişim hızını artırarak kullanıcıya daha hızlı bir internet sağlar. Kullanıcıların hızlarını -şu an için- 1000 Mbps (megabit) hıza çıkaran sistem Amerika gibi ülkelerde 8000-9000 Mbps (8-9 gigabit) hızında erişimini sağlıyor. Telefon hattına ihtiyaç duymadan dünyanın en hızlı internetine bağlanırsınız.

Neden bugüne kadar Türkiye’de Fiber internet yapılmadı?

Fiber internetin bu zamana kadar Türkiye’de olmayışının en büyük sebebi bu sistemin pahalı olmasıdır. Türkiye ölçeğinde bir ülkenin altyapısının fiber kablolar ile değiştirilmesi oldukça zahmetli ve zaman gerektiren bir iştir. Turkcell Superonline şirketi sırf fiber internet için 1,5 milyar TLden daha fazla yatırım yapmıştır ki bu bugünün şartlarında pek az firmanın alabileceği bir risktir.

Turkcell Superonline internet paketleri ve ücretlendirmesi

Fiber internetin öncüsü ve Türkiyedeki en güçlü temsilcisi olan Turkcell Superonline şirketi kullanıcılarına yüksek hızda düşük fiyatlı erişim tarifeleri ile çok seviliyor. Tarifler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İnternet teknolojisinin en yeni ve en hızlı ürünü olan fiber internet, ülkemizde yaygınlaşmakta. Günden güne yaygınlaşan altyapısı ve internet sağlayıcılarının hazırladığı avantajlı internet paketleri sayesinde fiber internet, evlerimize girmeye başladı. Peki nedir bu fiber internet?

Fiber internet, yüksek hızlı internet teknolojisidir. Fiber internetin ADSL’den daha hızlı olmasının sebebi iletinin fiber optik denilen kablolar aracılığı ile yapılmasıdır.Bildiğiniz üzere ADSL intenet bağlantısı bakır telefon kabloları üzerinden gerçekleşmektedir. Fiber internet aktarımının sağlandığı fiber optik kablolarda ise aktarım, cam elyafı da denilen saç teli kalınlığındaki cam teller aracılığı ile sağlanır. Işık hızında iletim sağlayan bu kablolar sayesinde internet hızı 1000 Mbps’ye kadar çıkar. Standart ADSL paketlerinde hızın 24 Mbps’ye kadar çıktığı düşünülürse fiber internetin ne kadar hızlı olduğu anlayabilirsiniz.

Fiber İnternet Altyapı

Fiber internet yeni yeni yayılmaya başlayan bir teknoloji. Ülkemize geldiği tarihten bu yana konuyla ilgili altyapı çalışmaları devam etmekte. Öncelikle büyük şehirlerde başlatılan altyapı çalışmaları bugün artık Anadolu’nun diğer şehirlerine de yayılmaya başladı. Evinizde ya da iş yerinizde fiber internet kullanmak istiyorsanız fiber internet altyapı sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Bu sorgulama ile evinizin ya da iş yerinizin bulunduğu konumda fiber internet altyapısı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ayşegül dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 2. Gökhan dedi ki:

  İzmir merkezden ben Gökhan. Merhaba herkese siten süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım 29-11-2018 13:33:16

 3. Fidan dedi ki:

  Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

 4. Salih dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 5. Çiğdem dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 6. Derya dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık