İŞKUR’a Kayıt Nasıl Olunur?

27.03.2018
841
A+
A-
İŞKUR’a Kayıt Nasıl Olunur?
Reklam

İŞKUR’a Kayıt Nasıl Olunur?

İş aramaya başlamadan önce mutlaka kayıt olunması gereken kurum İŞKUR. İŞKUR, iş ve işçi bulma kurumu olarak; sizin ve işveren arasında bağlantı sağlayıp, size en uygun işi bulmaya yarayan, daha çok istihdama katkıda bulunarak işsizlik sorunun giderilmesine yardımcı olur.

İŞKUR Nedir?

İşsizlik ödeneği ile işten çıkma durumunda işçiye fayda sağlayan; daha başka hizmetlerle de örneğin kendi işini kurmada teşvik, çeşitli kurslarla istihdama katkıda bulunan, işi bilen eleman yetiştirilmesine özen gösteren bir kurumdur. Bütün bu imkânlardan yararlanmak isteyenlerin ilk yapması gereken şey kuruma kayıt olmaktır.

İşkur’a kayıt olmak için:

Kaydınızı internet ortamından yapabileceğiniz gibi, yerinde de kayıt olabilirsiniz. İŞKURDAN 7/ 24 hizmet alabilirsiniz.

İŞKUR’da Kayıt Nasıl Oluşturulur?

 1. İnternet ortamından iskur.gov.tr adresine girerek iş arayan kaydı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
 2. Karşınıza ilk önce beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğu ile alakalı bir üyelik sözleşmesi çıkacak.
 3. Onayladıktan sonra sizinle alakalı bilgilerinizi gireceğiniz ekran gelecektir. Bütün bilgileri doğru girdiğinize emin olduktan sonra, kaydınızı tamamlayın.
 4. Yüz yüze kayıt olmak isterseniz, yine aynı bilgileri iş danışmanları sayesinde alacaklar, size uygun işin bulunmasında o kişiler yardımcı olacaklardır.

Kendinize en uygun işi bulmanızda zaman kazancınızı arttırdığı gibi, yapmak istediğiniz iş ile ilgili teşvik ve kurslar sunarak size yardımcı olmaktadır. Kurum ayrıca engelli vatandaşlarımızın ve eski hükümlü vatandaşlarımızın da iş bulup, ülkemize katkı sağlamalarında önemli rol oynamaktadır.

Tüm iş arayanların sıklıkla kontrol ettikleri ve üye oldukları sistem olan İşkur başvuruda bulunan hemen hemen herkesi bir işe yerleştirmektedir. İşsizliğin giderek arttığı günümüzde tüm iş arayanların ise başvuruda bulunduğu yer alan İşkur'a sizde başvuruda bulunarak istediğiniz işi bulabilirsiniz.
Kısa bir üyelikten sonra kaydolduğunuz sistem size uygun iş fırsatlarını size bildiriyor ve sizde seçimizi yaparak istediğiniz işe başlayabiliyorsunuz. Herkesin merak ettiği ise işkura kayıt nasıl olunur, işkur kayıt işlemleri neler ve iskur kayit olmak istiyorum, işkur kayıt ücretli mi ücretsiz mi soruları olmaktadır. İşte merak edilen tüm bilgiler.

İŞKUR'A KAYIT OLMAK ÜCRETLİ Mi

Binlerce kişiye iş imkanı sağlayan İŞKUR ücretsizdir. İsteyen herkes iş bulma sistemi olan İşkur'a kayıt olabilir.

İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR

Türkiye'nin en büyük iş bulma sistemi olan İşkur'a kayıt iki şekilde olmaktadır. İşkura internetten kayıt olmakla birlikte ayrıca işkur müdürlüğünden de kayıt yaptırabilirsiniz. Peki İnternetten İşkur kayıt olma nasıl yapılır.

İŞKUR KAYIT OLMA>>

Yukarıdaki bağlantı yardımı ile İşkur'a başvurmak isteyenler açılan sayfada gelen sözleşmeyi okuyup onayladıktan sonra gelen ekrandaki bilgileri doldurmak gerekmektedir. İşkur'a kayıt olurken istenen bilgiler hemen hemen bir cv de istenen bilgilerdir.
Açılan ilk ekranda Adınız soyadınız, TC Kimlik Numaranız ve doğum tarihiniz istenecektir. bu bilgileri girdikten sonra altta kutucukta yazan numarayı da girmeniz durumunda ileri yazısını tıklayarak diğer bilgileri doldurmaya başlayacaksınız.
İşkur başvurusunda istenilen bilgiler ne tür bir iş aradığınız, eğitim durumunuz, en son çalıştığınız yerler ve sizinle ilgili bilgiler istenmektedir. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuzda sistem size yönelik işleri size iletmeye başlayacaktır.


İŞKUR MÜDÜRLÜĞÜNDEN KAYIT OLMA

 

İşkur'a internetten kayıt olmak istemeyenler, bulundukları yerdeki İşkur İl Müdürlüğüne giderek de kayıt yaptırabilirler. İşkur Müdürlüklerinden yapılacak olan başvuru ile internetten yapılan başvuru aynı olmaktadır. İşkur müdürlüklerine giderken eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile giderek gerekli formları doldurmaktasınız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Fidan dedi ki:

  Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

 2. Salih dedi ki:

  Sürekli sizi takip ediyorum. Yazılarınız çok başarılı.

 3. Kamil dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 4. Bilal dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 5. Yeliz dedi ki:

  Kocaeli merkezden ben Yeliz. Merhaba paylaşımın valla mükemmel, face de paylaştım 14-05-2019 11:16:50

 6. Tarık dedi ki:

  Teşekkürler

 7. Ahmet dedi ki:

  Harika bir yazı olmuş. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık