İzlenmesi Gereken Aşk Filmleri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

19.03.2018
764
A+
A-
İzlenmesi Gereken Aşk Filmleri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması
Reklam

İzlenmesi Gereken Aşk Filmleri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Genellikle dram dolu imkansız aşkların konu edildiği yapımlar, diğerlerine göre daha çok beğeniliyor ve daha fazla izleniliyorlar. Listemizde yer alan yapımların birçoğu da bu türlerin harmanından oluşuyorlar.

10. Kaynak (The Fountain)

IMDb Puanı: 7,3

Kaynak (The Fountain) filminin temelini aslında bilim kurgu ve fantastik türler oluştursa da romantik ve mistik yönüyle de ağır basan bir film olarak karşımıza geliyor. Fedakarlık, yaşamak ve yaşatmak gibi konuları esas alan bu yapım, müzikleriyle de hayranlık uyandırıyor.

9. Cesaretin Var mı Aşka (Jeux d’enfants)

IMDb Puanı: 7,7

Adeta Amelie etkili 2003 yapımı bir Fransız bombası olan Cesaretin Var mı Aşka (Jeux d’enfants), sıra dışı bir öyküye sahip, olağanüstü bir aşk filmi olarak listemizde yer alıyor. Aslında bu filmi izledikten sonra “bu aşk değil kardeşim, bu düpedüz mazoşizm” bile diyebilirsiniz.

8. Ah Müjgan Ah

IMDb Puanı: 7,7

Sadri ağabeyimizin replikleriyle, buğulu bakışları ve ses tonuyla yüreğimizi darma duman ettiği Ah Müjgan Ah, “gözleri dört defa lacivert” bir film olarak listemizde yer alıyor.

7. Aşk (Amour)

IMDb Puanı: 7,9

Michael Heneke imzalı ve ödüllü bir romantik film olan Aşk (Amour),boğazınızı düğümleyip, sizleri derin düşüncelere sürükleyecek. “Ölmeli mi yoksa başkası için yaşamalı mı” ikilemiyle cebelleşmenize neden olacak efsanevi bir yapımdır.

6. Vesikalı Yarim

IMDb Puanı: 8,0

Türkan Sultan’ın Selvi Boylum’dan 10 yıl önce devleştiği benzersiz bir film olan Vesikalı Yarim, Sait Faik eserinin Ömer Lütfi Akad yönetmenliğiyle hayat bulmuş halidir. Her repliğiyle içimize işleyen bu muhteşem film, tek kelimeyle bir başyapıttır.

5. Hırçın Sevgilim (My Sassy Girl)

IMDb Puanı: 8,1

Aşktan yana beklentilerinizi tabiri caizse “Allahuekber Dağları’na” çıkartacak bir yapım olan ve Yeopgijeogin geunyeo adıyla da bilinen Hırçın Sevgilim (My Sassy Girl), Güney Kore sinemasının en başarılı filmlerinden bir tanesidir.

4. Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

IMDb Puanı: 8,3

Oscar Ödül’lü bir bilim kurgu filmi olmasına rağmen, etkileyici romantik filmler arasına da adını yazdıran Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind), sakin kafayla izlenilmesi gereken bir yapımdır. İçtenliğiyle sizleri hapsedip, kurgusuyla düşüncelere sürükleyen ikinci defa seyredilişinde ağlatmasa da acı veren bir filmdir.

3. Sevmek Zamanı

IMDb Puanı: 8,3

Boyadığı evin duvarında asılı bir resme aşık olan genç bir adamın hikayesini anlatan ve bütünüyle Metin Erksan’ın ellerinde hayat bulan Sevmek Zamanı,diyalogları, oyunculukları ve sahneleriyle kült filmlerden bir tanesi haline gelmiştir.

2. Amelie

IMDb Puanı: 8,4

Müziklerin ve atmosferin filmden daha çok ön plana çıktığı Amelie,duygusal olan her insanı hem ağlatan hem de gülümseten başarılı bir filmdir. Özellikle de ana karaktere hayat veren Audrey Tatou her şeyiyle, en çok da mimikleriyle izleyenleri kendisine aşık etmiştir.

1. Kazablanka (Casablanca)

IMDb Puanı: 8,6

Günümüz romantik filmlerinin bünyelerinde barındırdıkları klişelerin birçoğunun doğduğu film olan Kazablanka (Casablanca), sadece romantizmi değil, savaşın ağırlığını da gözler önüne sermektedir. Halihazırda bütün replikleriyle hayranlık uyandıran bu başyapıt, özellikle de final cümlesi ve sahnesiyle efsaneleşmeyi başarmıştır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Derya dedi ki:

    Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık