İzlenmesi Gereken Ters Köşe Filmler Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

19.03.2018
878
A+
A-
İzlenmesi Gereken Ters Köşe Filmler Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması
Reklam

İzlenmesi Gereken Ters Köşe Filmler Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Beyin yakan filmlerin yanı sıra bulmaca çözüyormuş hissi yaratan ve birçok türün harmanından oluşan ters köşe filmler, bazen sürpriz sonları, bazen ise tahmin edilemez kurgularıyla şaşkınlık yaratmayı başarıyorlar.

10. Ben Kimim (Who Am I)

IMDb Puanı: 7,6

Bazı eksikliklere rağmen bana göre gelmiş geçmiş en iyi hacker filmi olan Ben Kimim (Who Am I), baştan aşağı sizleri şaşkına uğratmayı başaracak.

9. İlk Korku (Primal Fear)

IMDb Puanı: 7,7

Edward Norton’un muhteşem oyunculuğu ile dünya çapında tanınır hale geldiği İlk Korku (Primal Fear), şaşırtıcı bir gerilim filmi izlemek isteyenler için oldukça idealdir.

8. En İyi Teklif (The Best Offer)

IMDb Puanı: 7,8

En İyi Teklif (The Best Offer) ya da orijinal adıyla La Migliore Offerta, işleyişi ile güzelleşen finaliyle izlemekten keyif alacağınız ve bitmesini istemeyeceğiniz bir film olarak huzurlarınıza geliyor.

7. Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas)

IMDb Puanı: 7,8

Başlı başına etkileyici bir dram filmi olan Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas) adlı bu yapımı birden fazla izlemeyi yüreğiniz kaldırmayabilir.

6. The Truman Show

IMDb Puanı: 8,1

Başlangıcından finaline kadar oldukça etkileyici bir yapım olan The Truman Show, özellikle de sonlarına doğru sizleri fazlasıyla şaşırtacaktır.

5. Zindan Adası (Shutter Island)

IMDb Puanı: 8,1

Gerilim türünün en etkileyici örneklerinden biri olan, işleyişiyle de bulmaca çözüyormuş hissi yaratıp, akabinde ise tokat etkisi yaratan Zindan Adası (Shutter Island) filmini seyrettiğinize pişman olmayacaksınız.

4. Akıl Oyunları (A Beautiful Mind)

IMDb Puanı: 8,2

Etkileyici bir gerçek hikayenin başarılı bir kurgu ve oyunculuklarla beyazperdeye aktarılmış hali olan Akıl Oyunları (A Beautiful Mind), gerilim ve gizem dolu bir dahinin hayatına sizleri davet ediyor.

3. Hikaye (Kahaani)

IMDb Puanı: 8,2

Tahmin edilemeyen gelgitlerle dolu bir Bollywood filmi olan Hikaye (Kahaani) de mutlaka izlenmesi gereken bir yapım olarak listemize adını yazdırıyor.

2. Köstebek (The Departed)

IMDb Puanı: 8,5

Sürprizlerle dolu bir başyapıt olan Kore yapımı Kirli İşler (Mou Gaan Dou)filminin, güçlü oyuncularla yeniden uyarlanmış hali olan Köstebek (The Departed) filmini izlediğinize pişman olmayacaksınız.

1. Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

IMDb Puanı: 9,3

Aslında polisiye ve dram türlerinin harmanından oluşmasına rağmen, sadece tek bir sahnesiyle değil, bütünüyle bizleri ters köşeye yatırmayı başarıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Volkan dedi ki:

    Sürekli sizi takip ediyorum. Yazılarınız çok başarılı.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık