Jennifer Lawrence’dan yeni casus filmi: Kızıl Serçe / Red Sparrow

01.03.2018
1.001
A+
A-
Jennifer Lawrence’dan yeni casus filmi: Kızıl Serçe / Red Sparrow
Reklam

Jennifer Lawrence'dan yeni casus filmi: Kızıl Serçe / Red Sparrow

Umut Işığım filmindeki performası ile Oscar ödülünü kazanan, son olarak Darren Aronofsky imzalı Anne! ile eleştirilerin hedefi olsa da adından söz ettiren Jennifer Lawrence'dan yeni casus filmi: Kızıl Serçe Red Sparrow yetişkinlere özel bir filmle geliyor. Jason Matthews'un romanından uyarlanan ve Lawrence'ın başrolünde olduğu casusluk gerilim filmi Kızıl Serçe; Amerika'da şiddet, işkence, cinsellik ve dil olarak genç izleyiciler için uygun görülmedi. İşte İngiltere'de 15 Türkiye'de 18+ yaş sınırı getirilen ve cuma günü vizyona girecek film hakkında bilmeniz gerekenler

Amerikalı yazar Jason Matthews'un romanından aynı isimle beyaz perdeye uyarlanan Kızıl Serçe'de (Red Sparrow) Akademi ödüllü Jennifer Lawrence'ı bu kez acımasız bir ölüm makinesi olarak izleyici karşısına çıkacak.
Açlık Oyunları/Hunger Games serisinin üç filmini yöneten Francis Lawrence'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kızıl Serçe'nin başrollerinde Lawrence'a CIA ajanı rolünde Joel Edgerton eşlik ediyor.
Filmin zengin kadrosunda aynı zamanda Jeremy Irons, Mary-Louise Parker, Douglas Hodge, Ciarán Hinds, Joely Richardson ve Matthias Schoenaerts de bulunuyor.
Ancak Independent Lawrence'ın yeni filminin Amerika'da gençler için uygun bulunmadığını duyurdu. Independent'ın haberine göre; İngiltere'de 15 yaş sınırı getirilen film; şiddet, işkence, cinsellik ve kullanılan dil nedeniyle Amerika'da da aynı kategoride değerlendirildi.
Kızıl Serçe'nin konusu

Hayatta annesinden ve baleden başka tutkusu olmayan Dominika, geçirdiği bir kaza sonucu baleye veda etmek zorunda kalmıştır. Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School'a katılır.

Zorlu ve sadistik bir eğitimden geçen genç kadın, programın şimdiye kadarki en tehlikeli öğrencisi olur.
Dominika şimdi sahip olduğu güçle geçmişiyle yüzleşmeli ve sevdiği herkesin hayatı tehlikedeyken, güvenebileceği tek kişi olduğunu söyleyen Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash'le uzlaşma sağlamalıdır...
Kızıl Serçe'nin Türkiye vizyon tarihi ise 2 Mart.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Derya dedi ki:

    Güzel Yazı olmuş

  2. Salih dedi ki:

    Başarılı bir yazı olmuş, farklı türdeki konulardan paylaşmanız çok iyi.