JUSTICE LEAGUE: Adalet Birliği Filmi nasıl yapıldı?

27.05.2018
742
A+
A-
JUSTICE LEAGUE: Adalet Birliği Filmi nasıl yapıldı?
Reklam

JUSTICE LEAGUE: Adalet Birliği Filmi nasıl yapıldı?

Adelet Ligi’ne hazır mısınız? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Kültür Elması ekibi olarak bizde bu heyecanlı film için geri sayıma başladık. Yönetmenliğini Zack Snyder‘in üstlendiği 17 Kasım’da Türkiye’de vizyona girecek olan DC Comics’in süper kahraman takımı Justice League adelet için savaşmaya geliyor!

Özellikle Batman v Superman ve Suicide Squad’ın ardından bu yapıma bir umut bağladığımız bir gerçek. Çünkü ciddi bir hayal kırıklığı yaratan iki filmin eksiklerini  Justice League’in kapatacağına kendimizi öyle bir hazırladık ki umarız yanılmayız. Filmden yayınlanan fragmanlarda “oldukça iyi” kavramının habercisi olma niteliği kazandırdı ve karakterlerin fanlarının içine birazda olsa su serpti.

Birçok karakteri toplayan Batman nam-ı değer Bruce Wayne bu kez hayırlı bir iş için yolculuğa çıkıyor ve ekibe liderlik yapıyor. Ekip demişken kimler yok ki bu ekipte: Superman, Wonder Woman, Flash, Cyborg ve Aquaman gibi daha birçok kahraman yer alacak. Yazının devamında hepsini tek tek yazacağım 😉 Ama önce biraz Justice League : Part 1’den bahsedelim.

Geçtiğimiz aylarda Batman v Superman ile kendi sinematik evrenini sonunda bomba gibi kuran DC Comics, tıpkı Marvel gibi 2020 yılına kadar olan film takvimini açıklamıştı. Bu bağlamda 2016’da Suicide Squad ile karşımıza çıkan DC Comics filmin hemen akabininde bu yıl birinci bölüm ile Justice League ekibini beyaz perdeye taşıyacağını bildirerek tüm fanları yerinden zıplatmıştı. Yayınlanan fragmanlardan yola çıkarak filmin hikayesi az biraz şekillendi.

Batman v Superman filminde öldüğünü (!) zannettiğimiz Superman’in bu filmde geri döneceği sinyalleri oldukça güçlü. Her ne kadar kendisini fragmanlarda dahil olmak üzere tam olarak göremesekte castta adının geçmesi ekibe geri döneceğine inanmamızı sağlıyor. Tabi birde film hakkında ortaya atılan ciddi söylentiler var. Mesela filmin Bruce Wayne ile Barry Allen’ın tanışmasıyla başlayacağı, Superman’in saçları uzun olarak geri döneceği, Batman’in birden fazla kostüme sahip olacağı, Batman ile Wonder Woman’ın ekip toplama sebebinin Superman’in şanını yaşatmak olduğu ve Barry’nin yaşının zaman diliminde 27 olacağı gibi.

Peki Adalet Birliği Filmi Nasıl Yapıldı?

Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Sinan dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 2. Tarık dedi ki:

  Teşekkürler

 3. Sinan dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 4. Anonim dedi ki:

  Harika bir yazı olmuş. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.