Paul Ryan, Donald Trump’ın göçmenlik konusundaki yorumlarını ‘yararsızdır’ diyor

13.01.2018
920
A+
A-
Paul Ryan, Donald Trump’ın göçmenlik konusundaki yorumlarını ‘yararsızdır’ diyor
Reklam

Paul Ryan, Donald Trump'ın göçmenlik konusundaki yorumu hakkında;

Paul Ryan, Donald Trump'ın göçmenlik konusundaki yorumlarını 'yararsızdır' diyor. Bir kez daha, Meclis Başkanı Paul Ryan Cuma günü gerçekten gitmek istemediği bir yere sürüklendi: Başkan Donald Trump tarafından yazılan bir şeye tepki olarak. Trump'ın Beyaz Saray'da açtığı göç konulu toplantıda Haiti ve Afrika ülkelerinde küçümseyerek yaptığı açıklamada Ryan, cumhurbaşkanının yorumlarını "çok talihsiz" ve "yararsız" olarak nitelendirdi.

Ryan, cumhurbaşkanının yorumlarını "çok talihsiz" ve "yararsız" olarak nitelendirdi.

Ryan, WisPolitics tarafından düzenlenen bir etkinlik sırasında partisinin vergi incelemesi yapmak için Milwaukee'ye geldi. Bunu eninde sonunda yaptı. Ancak Ryan, İrlanda kökenlerini de tartıştı ve göçün "kutlanacak bir şey" olduğunu söyledi. "Bu yorumları dün gece daha sonra okudum" dedi. "Aklıma gelen ilk şey çok talihsiz, yararsızdır ... Ama hemen ne düşündüğümü biliyorsun, kendi ailemi de düşündüm." Ailem, bir sürü insan gibi İrlanda'dan geldi. Tabut gemileri denir. Buraya gelip demir yollarını çalıştı. O günlerde İrlandalılar gerçekten aşağıya baktılar. Akrabalarımın tüm hikayelerini "İrlandalıların başvurması gerekmez" diye duydum. Temel olarak inşaat işlerine, polislere ve itfaiyecilik görevlerine kavuşabiliriz "dedi.

paul-ryan-donald-trump

Cuma günü Trump, Perşembe günü Beyaz Saray'da milletvekilleri ile bir toplantıda Haiti ve Afrika uluslarını tanımlamak için" bok çukurluğu ülkeleri "sözcüklerini kullanmayı reddetti ancak Senatör Dick Durbin (D Cumhuriyetçi ABD Senatörü Ron Johnson, Trump'ın bu yorumları gerçekten onun huzurunda yapmış olduğunu söyledi: Madison'daki WKOW-TV ile yapılan röportajda, Ron Johnson, Trump'u özür dilemeye çağırdı: "Kamusal hayatta olduğunuzda, Gerçekten kendinizi daha yüksek bir standartta tutmanız gerekiyor. Çocuklar izliyor. Dünyanın gözü "diyen Johnson, Başkent Capital Pazarına Cuma günü kaydedilen bir bölümde" Bence cumhurbaşkanı özür dilesin "dedi. Ryan, çocukluk gelişi için ertelenmiş eylem üzerine bir anlaşma yapmak istediğini söyledi ve sözde hayalperestlere getirildi.

Janesville Cumhuriyetçisi

Önümüzdeki hafta hükümetin kapatılmayacağını belirtti.Konferans ayrıca, Kongre'nin Çocuk Sağlığı Sigorta Programını yenilemek için bir anlaşma yapacağına olan güvenini dile getirdi.Ryan, Vergi tasarısının yararlarına ilişkin mahkeme basınında yaptığı açıklamada, Cumhuriyet revizyonu yasaya konulduğundan bu yana 2 milyon işçiye zaten ikramiye teklif edildiğini ve ödemelerde artış olduğunu söyledi.Ryan, ABD'nin sanayileşmiş dünyadaki en iyi vergi yasalarından birine sahip olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: Tasarı yürürlüğe girdiği andan itibaren daha popüler hale geldi Ryan, Cumhuriyetçiler'in işgücü geliştirme ve altyapı üzerine odaklanacağını söyledi ancak Soci üzerinde herhangi bir mevzuatın bulunmayacağını kabul etti El Güvenlik ve Medicare, revizyonun üstesinden gelmek için iki partili desteğe ihtiyaç duyuyorlar. 2018 ara sınavlarına ve Demokratların Kongre'ye seçilmesine yönelik bir olasılığa değinen Ryan, "Tarih, 32 sandalyeyi kaybetmemiz gerektiğini söylüyor ... biz de tarih tikelemeliyiz" dedi. Ryan, House'daki GOP emeklilik dalgasının, "oldukça fazla beklediği" bir şey olduğunu, çünkü Cumhuriyetçi sandalyelerin dönem açısından sınırlı olduğunu söyledi. Journal Sentinel muhabiri Mary Spicuzza bu yazıda katkıda bulundu

 

Reklam
ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sinan dedi ki:

    Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık