Son zamanların En iyi Fantastik ve Bilim kurgu Filmleri

10.04.2019
105
A+
A-
Son zamanların En iyi Fantastik ve Bilim kurgu Filmleri
Reklam

Merhaba sevgili dostlar yine bomba gibi bir yazıyla karşınızdayız.

Bugün sizler için harika bir fantastik ve bilim kurgu film
listesi hazırladık.

Fantastik ve Bilim kurgu aşığı biriyseniz bu listemize bayılacaksınız. 

Aksiyon sahneleri, fantastik
hikayeler sizleri bekliyor.

Son zamanların kaliteli ve iyi gişe yapmış İMDB oranları yüksek olan filmleri listeledik. Hangisini izlerseniz izleyin kesinlikle memnun kalacaksınız.

Yazımızla ilgili tanıtım videosunu yazının bitiminde bulabilirsiniz. Hemen izlemek için tıkla.

Ayrıca Bilgi Haritası Youtube kanalımıza abone olmak için abone ol linkine tıklarsanız memnun oluruz. ABONE OL TIKLA

Sözü daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım.

1-Başlangıç İMDB Oranı 8,8

Yakışıklı oyuncu leonardo dicaprio baş rolünü çektiği filmde çok yetenekli bir hırsız olan dom insanların bilinç altında düşündüklerini tahminler yürüterek ortaya çıkarması onun ne kadar profesyonel bir adam olduğunun kanıtıdır.

Onun bu özelliği hırsızlığa vurması inanılmaz sahnelerin olayları akabinde getirecektir. ancak bu durum onun için bir avantaj sayılsa da bir çok düşmanı da beraberinde getirecektir yani başı büyük dertlerden kurtulmayacaktır.

2- Marslı İMDB Oranı 8

Filmde marsı keşfetmeye giden bir grup astronot araştırma yaparlar.Bu esnada içlerinden biri çıkan fırtınada kaybolur..Arkadaşları öldüğünü düşünerek dünyaya geri dönerler.

Kaybolan arkadaşları hayattadır ve dünyaya sinyal göndermeye çalışmaktadır. Açlık ve susuzluktan ölmeden arkadaşları onu gidip alması gerekmektedir. Bu filimde bir insanın istediği zaman neleri başarabileceğini çok daha iyi anlayacaksınız. Soluk soluğa izleyebileceğiniz harika bir yapım.

3- Yıldızlar arası İMDB Oranı 8,6

Son zamanların en iyi bilim kurgu filmleri arasında gösterilen yıldızlar arası filminin konusu Evrende Soluncan Delikleri sayesinde zamanda yolculuğun mümkün kılınabileceği teorisinden ilham alınarak yapılmıştır.

Yıldızlararası (Interstellar) filminin hikayesi bir kaşif ekibinin bu solucan deliklerinden birine gitmeye karar vermesi sonucunda başlıyor. Bilinmeyene karşı yapacakları bu yolculukta birlikte kalabilmek için her biri büyük mücadeleler verecektir.

Dünyaca ünlü
ve usta yönetmen Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği Yıldızlararası filmi
ayrıca dev yıldız oyuncu kadrosundan oluşuyor. 2014 yılının iddalı yapımlarından
birisi olarak göze çarpıyor.

4- Yarının sınırında İMDB Oranı 8.1

Kesinlikle izlenmesi gereken bilimkurgu filmleri arasında yerini alan Yarının Sınırında filmi Dünya uzaylı istilasına maruz kalmış ve dünyadaki orduların hepsini yok etmeye başlamıştır, hiçbir güç onları yok edecek gibi değildir.

Savaş sırasında ölen bir adam birden savaşmadığı güne geri dönmüştür. Bunu geliştirip uzaylılara karşı kullanacak ve dünyayı kurtarmaya çalışacaklardır.

5- GRAVİTY İMDB Oranı 7,8

Gravity filminin konusunda oldukça zeki bir tıp mühendisi olan Dr.Ryan Stone emekli olmadan önce son görevine çıkar. Stone, oldukça deneyimli bir astronot olan Matt Kowalsky’in yönetiminde olan bir uzay mekiğinde görevlidir.

Görevleri sıradan bir şekilde ilerlerken birden bire mekiklerine bir cisim çarpar ve mekik havaya uçar. İkili uzay boşluğunda mahsur kalmışlardır ve dünya ile de iletişimleri kesilmiş durumdadır.

Artık panik halindedirler giysilerindeki oksijende tükenmek üzeredir. İkilimiz eve gitmenin bir yolunu aramaktadırlar fakat bu oldukça zordur.

6- OBLİVİON İMDB Oranı 7.1

Jack çok iyi yetiştirilmiş bir askerdir, İnsanların bir zamanlar, yaşadığı dünya ismindeki gezegene, keşif yapmak için gönderilir.

İnsanlar yok olmadan önce dünyada nasıl yaşıyorlardı bunu öğrenmek için dünyaya gider ve karşısını hiç beklenmedik şeyler çıkar.

7-PASİFİK SAVAŞI İMDB Oranı 7,6

Denizin hiç gidilmemiş karanlık bölgelerinden çıkan kendilerine kaju adını veren canavar toplumu insan ırkını tehdit etmektedir.

Devasa boyutları yüzünden her tarafı parçalamaya dünyayı insanlardan temizlemeye çalışacaklardır. İnsanlık çaresizce savaşmaya çalışacaktır. Geliştirdikleri teknoloji sayesinde gelişmiş robotlar yaparak canavarlarla savaşacaklardır.

8-LOGAN İMDB Oranı 8,1

Logan ve Profesör Charles Xavier, X-Men’in SİNİSTER tarafından yönetilmesi nedeni ile gelen kayba alışmak zorundalar.

Bu sırada Logan’ın iyileşme gücü zayıflamakta ve Profesör Charles Xavier’in de Alzheimer hastalığı herşeyi unutmasına neden olmaktadır.

Tüm bu olanlardan sonra Logan, Nathaniel Essex’ını yenmek zorundadır. Ancak bunu tek başına değil kendi gibi bir klon olan küçük Wolverine ile yapacaktır.

9-KİNKONG İMDB Oranı 7,2

“The Lord of the Rings” üçlemesinin Oscar ödüllü yönetmeni Peter Jackson’ı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı.

Yıllar sonra tekrar Kafatası Adasına dönen Peter Jackson, “King Kong” ile olağanüstü bir karakter çalışması, sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.

10-JURASSIC WORLD İMDB Oranı 7

Jurassic Park serisinin 4. filminde insanlar artık dinazorların varlığına iyice alışmış ve onları eğlence amaçlı görmektedirler.

Yaratıcıları ise bu durumdan pek memnun değillerdir ve daha fazla ilgi görebilmek için deneylerini sürdürür ve bir melez dinazor dünyaya getirirler.

Bu dinazor diğerleri gibi değildir. Avlanmak için öldürmüyor lider olduğunu göstermek için önüne çıkan herşeyi öldürerek ilerler. Trex 'lerin eğitimini yapan genç ise bu dinazora karşı elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

11-TRANSFORMERS 3 AYIN KARANLIK YÜZÜ İMDB Oranı 8.2

Dark of the Moon filminin konusunda Sene 1961 , İnsanoğlunun uzaya adım atmasından 8 yıl öncesinde bir Cyberton uzay gemisi büyük bir savaştan kaçarak Ay’ın karanlık yüzeyine iniş yapmıştır.

Sentinel Prime’ın kullanmış olduğu bu gemi, Cybertonlar adına çok büyük hayati önem taşımakta olan bir teknolojiye sahiptir. Dünyada ise insanoğlunun uzaya çıkma macarası artık başlamıştır.

Cyberton gemisini keşfetmiş olan NASA , Başkan John F. Kennedy’nin izniyle Ay’a ilk insanı gönderme projesine ‘start’ vermiştir.

Bir görev esnasında bu çok esrarengiz Cyberton gemisini keşfetmiş olan Optimus Prime, insanların senelerce bu konuda Autobot’lara yalan söylediğini farkeder ve çok büyük hayal kırıklıkları yaşar.

Bu gemiye ve içinde bulunan büyük teknolojiye Decepticonlar’dan önce ulaşmaya ve sırlarını çözmek için büyük mücadele başlamıştır.

Transformers’ın son mücadelesinde çok az bir zaman kalmasına yakın mezun olan Sam Witwicky de hem kız arkadaşıyla hem de iş bulamama derdiyle başbaşadır.

12-VENOM İMDB Oranı: 7

Eddie Brock hırslı bir muhabirdir. Sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibi de peşinde olduğu hikayelerden biridir.

Kötü niyetli ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden bu adamın hikayesinin peşinde koşarken, Eddie, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir.

Ancak araştırmasında fazla ilerleyen Eddie, Venom adı verilen bu organizmanın sıradaki taşıyıcısı olur. Bir yandan vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmalıdır...

13-AQUA MAN İMDB 7,2

Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfetmiştir. Kendisi okyanuslar altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisidir. Ancak Aquaman'in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. 

Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir. Yoksa kendi hayatının yanı sıra sevdiği kişiler de büyük bir tehlikeyle yüz yüze gelmek zorunda kalacaktır. Bu yolculukta Arthur kendiyle yüzleşmenin yanı sıra, bir kral olmaya layık olup olmadığını da keşfetmek zorundadır...

14-Galaksinin Koruyucuları 1  İMDB 8.1

Galaksinin Koruyucuları, evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışanları durdurmaya çalışan bir grup suçlunun hikayesini konu ediyor. Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan'la başı derde girer. Ronan'ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir.

Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un  yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer.

Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beşli, evren için gerçekten tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlarına karşı ne yapacaktır?

15-IRON MAN 3 İMDB 7,2

Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony
Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı
karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, onu çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını
yok ediyor. Stark şimdi bu olayların kaynağını araştıracak ve zorlu bir mücadeleye
girecektir.

Fakat en yakınlarını korumak için zekasının ve
cesaretinin yanı sıra içgüdülerine de ihtiyacı vardır. Stark'ın bu savaşında
kafasında dönüp duran soru ise belki de tüm olayların en can alıcı yanı: Adam mıdır
kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

16- Kaptan Amerika Kış Askeri  İMDB 7,8

Kaptan Amerika Washington D.C günümüz
şartlarına alışmaya çalışmaktadır. Normal bir hayat sürmeye çalışan kaptan
amerika'nın sessiz günleri geride kalmak üzeredir S.H.I.E.L.D. ajanı saldırıya
uğrar ve dünya yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Kaptan Amerika Kış
Askeri - Captain America The Winter Soldier 2014 full hd film izle iyiseyirler
diler.

17-THOR: RAGNAROK İMDB Oranı 7.9

Thor serisinin 2017 yılında izleyiciyle buluşacak olan üçüncü filminde, yaklaşmakta olan Norse kıyametine tanık olacağız. Asgard'tan uzakta, evrenin öbür ucunda hapsolmuş olan Thor çıkış yolu bulamamaktadır.

Üstelik güçlü çekici de yanında değildir ve Asgard bir yıkımın eşiğindedir. Ragnarok zamanı gelmiştir, eğer gerçekleşirse bütün Asgardlıları yok edecek olan yıkımın sorumlusu ise acımasız Hela'dır.

Ancak Asgard'ı kurtarabilmek için öncelikle özgür kalmalı bunun içinde karşısına eski müttefiki Hulk'ı çıkaran ölümcül bir yarışmayı kazanmalıdır..

18-YENİLMEZLER ULTRON ÇAĞI İMDB Oranı: 7,4

Iron Man, barış olması için hazırlanan bir sistemi aktif etmek ister fakat başarılı olamaz. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelerek güçlerini birleştirme kararı alırlar.

Ultron ismini duyuran James Spader ise bütün caniliği ile kötülüğe devam etmekte ve insanları öldürmek için korkunç bir plan geliştirmektedir. Yenilmezler 2 ekibi bir araya gelerek, yeni düşmanlarına karşı savaşacak ve gizli ilişkiler ile gerilimin dozu iyice artacaktır.

19- İnanılmaz örümcek adam 2 İMDB: 7,2

Peter Parker’ın yaşam biçimi kendisini yormaya
başlamıştır. Bir yandan tek aşkı Gwen ile vakit geçiriyor diğer yandan da
Örümcek Adam haliyle suçluları adalet önüne çıkarıyordu. Fakat Peter, Gwen’in
babasına bir söz vermişti. Gwen’den uzak durarak onu bir nevi koruyacaktı. Bu söz Peter
için tutmakta zorlandığı bir sözdü.

Harry Osborn’un geri dönüşü ve Electro isimli
kötü birini ortaya çıkması Örümcek Adamın hayatını köklü olarak değiştirecektir..
Peter Parker'ın geçmişine dair ortaya çıkan yeni ipuçlarıysa Örümcek Adam'ın
hayatının gidişatını derinden etkileyecektir...

20-KAPTAN AMERİKA CİVİL WAR İMDB 7,8

Ultron Çağı filminden sonra Yenilmezler ekibinin giriştiği bir başka macera, oldukça büyük çaplı maddi ve manevi hasarlara neden olmuştur. Bu durum, Amerikan Hükumeti'nin yenilmezlere karşı giderek daha hoşgörüsüz bir tavır takınmalarına yol açar.

Sonunda kahramanların sadece ihtiyaç duyulduğu zaman ortaya çıkacakları bir sistem kabul edilir. Ancak Kaptan Amerika (Chris Evans), yakın arkadaşı Bucky'i (Sebastian Stan) kurtarmak için girişimde bulununca Yenilmezler arasında sürtüşme çıkar.

Kahramanlar, Kaptan Amerika'nın önderliğindeki bağımsız hareket etme yanlıları ve Iron Man'in (Robert Downey Jr.) başını çektiği hükumet yanlıları olarak ikiye bölünürler ve bir iç savaş patlak verir. Bu esnada yepyeni bir düşman daha ortaya çıkacaktır.

21-BLACK PANTER  İMDB 7,3

Kaptan Amerika'yla yan yana çarpıştıktan sonra vatanı Wakanda'ya dönen T'Challa, ya da Kara Panter (Chadwick Boseman), bu gözlerden uzak, ancak son derece gelişmiş ülkeye liderlik etmeye hazırlanmaktadır.

Ancak ülke içinde karışıklıklar çıkmış, tahta aday olan başkaları da baş göstermiştir. Ülkesini bir arada tutmak ve savaşa girmesini engellemek isteyen T'Challa, CIA ajanı Everett K. Ross'un da (Martin Freeman) yardımını alacaktır.

22-YENİLMEZLER SONSUZLUK SAVAŞI İMDB 8,5

Avengers ekibi her zaman ki gibi
dünyayı her türlü düşmani güce karşı korumaya devam etmektedirler. Ancak bu
korkusuz kahramanlarımızın asla fark edemedikleriyeni ve korkunç bir güç hızla dünya’ya doğru yaklaşmaktadır. Bu korkunç ve acımasız gücün adı ise Thanos’dur.
Thanos’un tek düşündüğü şey 6 sonsuzluk taşını ele geçirmek ve bu inanılmaz gücü
kötü ve yok edici bir şekilde kullanmaktır.

Avengers ekibi, Thanos’un bu korkunç planını çok geç öğrenirler ve onunla karşılaşmak için yeterince hazırlık yapamazlar. Thanos sonunda 6 sonsuzluk taşını ele geçirir ve sadece dünyayı değil tüm kainatı silmeye yani yok etmeye başlar.

Bu mücadelede tüm kahramanlar bu korkunç güce karşı bir araya gelirler ancak Thanos’u durdurmak için sadece Doktor Strange’in tek bir hamle yapma hakkı vardır!

23- WONDER WOMAN İMDB ORANI 7,5

Sadece savaşçı amazon kadınların yaşadığı Themyscira adasında büyüyen, buranın dışına hiç çıkmamış ve hiçbir erkek görmemiş Diana (Gal Gadot) müthiş savaş yeteneklerine sahip bir yarı tanrıdır. Günün birinde adaya bir Amerikan savaş uçağı düşer.

Uçağın pilotu Steve Trevor (Chris Pine), Diana tarafından kurtarılır. Dünyanın büyük bir savaş halinde olduğunu anlatan pilotun sözleriyle Diana, adasını terkederek uygar dünyaya doğru yola çıkar ve dünya savaşını bitirebilmek için bütün hünerlerini ortaya sermeye başlar.

24-SUPERMAN: ÇELİK ADAM İMDB ORANI 7,5

Clark, ne olduğu ve nasıl kullanacağını hiç bilmediği, birtakım sıra dışı güçlere sahipbir çocuktur. Bir gün okul servisi bir kaza geçirip, içinde çocuklarla birlikte nehre uçar.

Servisin içindekilerin ölmesine göz yumamayan Clark, güçlerini kullanarak herkesi kurtarır. Fakat bu olay onun diğerlerinden oldukça "farklı" bir çocuk olduğunu da bariz biçimde ortaya çıkartacaktır. 

25-BATMAN VS SUPERMAN ADALETİN ŞAFAĞI İMDB ORANI 6,5

Halk, Batman ve Superman arasında kalmıştır. Çünkü hem Batman hem de Supermanolağan üstü güçlere sahip kişilerdir ve halk onları bir kurtarıcıdan daha çok tehdit olarak görmeye başlar.

Bu sırada paniğe kapılan Batman ‘’Dark Knight’’, Superman’e saldırır. Tabi bunu fırsat bilen Lex Luthor boş durmaz ve dünyadaki bu karmaşayı kendi çıkarına kullanmak için harakete geçer ve korkunç planını devreye sokar.

Aralarındaki rekabet ne kadar güçlü olursa olsun sonunda hem Batman
hem de Superman güçlerini birleştirmeyi ve yanlarına da bir yardımcı almayı
başarırlar. Luthor’a karşı bu sefer hep birlikte savaş açarlar!

26- ADALET BİRLİĞİ İMDB ORANI 6,5

İnsanlığa dair inancını yeniden tazeleyen Bruce Wayne (Ben Affleck), yeni dostu Diana (Gal Gadot) ile dünyayı tehdit eden çok daha büyük bir güce karşı koyabilmek için çabuk bir şekilde özel yetenekli kişileri bir araya getirmek için harekete geçmiştir.

Temasa geçtikleri kişiler arasında Barry Allen/The Flash, Arthur Curry/Aquaman ve Victor Stone/Cyborg da bulunmaktadır.

27- X-Men Apocalypse İMDB 7,5

Medeniyetin şafağından beri, Apocalypse’e tanrı gözüyle bakılmaktadır. Marvel’in X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına uğratır.

Kendine mutantlardan güçlü bir takım oluşturur. İçinde Magneto’nun (Michael Fassbender) da bulunduğu takımın amacı insanoğlunu gezegenden temizlemek ve Apocalypse’in saltanat sürebileceği bir dünya hazırlamaktır. Dünyanın kaderi dengede durmaktadır. Professor X’in de yardımıyla, Raven genç bir X-Men takımına yardım etmeli ve insanoğlunu tamamen yok oluştan kurtarmalıdır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 60 YORUM
 1. Yeliz dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 2. Caner dedi ki:

  Teşekkürler

 3. Burcu dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 4. Hayrettin dedi ki:

  Adana merkezden ben Hayrettin. Selam sayfanız cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 17-04-2019 14:21:29

 5. Burcu dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 6. Sinan dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 7. Çiğdem dedi ki:

  Diğer konularınız da da bu konu gibi biraz daha detaya inerseniz sevinirim.

 8. Burcu dedi ki:

  Başarılı bir yazı olmuş, farklı türdeki konulardan paylaşmanız çok iyi.

 9. Çiğdem dedi ki:

  Sürekli sizi takip ediyorum. Yazılarınız çok başarılı.

 10. Fatma dedi ki:

  Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

 11. Fidan dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

 12. Caner dedi ki:

  Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

 13. Hayrettin dedi ki:

  Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

 14. Hayrettin dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 15. Yeliz dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 16. Kamil dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 17. Ahmet dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 18. Gül dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

 19. Sinan dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 20. Yeliz dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

 21. Ahmet dedi ki:

  Diğer konularınız da da bu konu gibi biraz daha detaya inerseniz sevinirim.

 22. Gül dedi ki:

  Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

 23. Salih dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 24. Gökhan dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 25. Fatma dedi ki:

  Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

 26. Kamil dedi ki:

  Harika bir yazı olmuş. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

 27. Anonim dedi ki:

  Selamlar sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun

 28. Caner dedi ki:

  Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

 29. Kamil dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 30. Derya dedi ki:

  Başarılı bir yazı olmuş, farklı türdeki konulardan paylaşmanız çok iyi.

 31. Volkan dedi ki:

  Teşekkürler

 32. Ayşegül dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

 33. Gül dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

 34. Fidan dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 35. Ayşegül dedi ki:

  Diğer konularınız da da bu konu gibi biraz daha detaya inerseniz sevinirim.

 36. Caner dedi ki:

  Teşekkürler

 37. Fatma dedi ki:

  Diğer konularınız da da bu konu gibi biraz daha detaya inerseniz sevinirim.

 38. Sinan dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 39. Derya dedi ki:

  Sürekli sizi takip ediyorum. Yazılarınız çok başarılı.

 40. Yeliz dedi ki:

  Başarılı bir yazı olmuş, farklı türdeki konulardan paylaşmanız çok iyi.

 41. Fidan dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 42. Caner dedi ki:

  Diğer konularınız da da bu konu gibi biraz daha detaya inerseniz sevinirim.

 43. Derya dedi ki:

  Teşekkürler

 44. Anonim dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 45. Ayşegül dedi ki:

  Bunun gibi daha fazla türde içerik bekliyoruz.

 46. Tarık dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 47. Kamil dedi ki:

  Teşekkürler

 48. Fidan dedi ki:

  Diğer konularınız da da bu konu gibi biraz daha detaya inerseniz sevinirim.

 49. Caner dedi ki:

  Diğer konularınız da da bu konu gibi biraz daha detaya inerseniz sevinirim.

 50. Caner dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

 51. Salih dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 52. Fidan dedi ki:

  Başarılı bir yazı olmuş, farklı türdeki konulardan paylaşmanız çok iyi.

 53. Çiğdem dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bu konuyu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 54. Anonim dedi ki:

  Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

 55. Ahmet dedi ki:

  Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

 56. Salih dedi ki:

  Teşekkürler

 57. Salih dedi ki:

  Selamın aleyküm web siten valla ilgi uyandırıcı, sağolun

 58. Yeliz dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 59. Gökhan dedi ki:

  Teşekkürler

 60. Ayşegül dedi ki:

  Sürekli Sizin yazdığınız konuları keyifle takip ediyorum.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık