Sony Xperia XZ2’nin görüntüleri sızdırıldı!

27.02.2018
873
A+
A-
Sony Xperia XZ2’nin görüntüleri sızdırıldı!
Reklam

Sony’nin ilk çerçevesiz telefonu Xperia XZ2 sızdırıldı!

Sony’nin 18:9 ekran kasa oranına sahip ilk telefonu olacak olan Sony Xperia XZ2’nin detaylı görselleri sızdı. Yeni nesil tasarım anlayışlarına yaklaşmaya başlayan firma, çerçevelerde de inceltme yapmış durumda.

Çerçeveler, Samsung’un ‘sonsuz ekran’ına göre halen kalın, ancak diğer Sony telefonları düşündüğümüzde, ilerlemenin olduğu net bir şekilde görülebiliyor.

Techie State'in paylaştığı görüntüde çerçevesi çok ince bir telefon görünüyor. Galaxy S8 gibi telefonlardan bile daha ince bir çerçeveye sahip telefonun sadece üst kısmında ince bir şerit var. Yine de telefonun iPhone X'e kıyasla daha fazla çerçevesi olduğu söylenebilir.

Tasarımın geri kalanı bildiğimiz eski Xperia'ları andırıyor. Sadece ön yüzü görsek de tasarım Sony'den alıştığımız gibi sert hatlara sahip ve yine Sony telefonlarında bulunan kamera düğmesi, her zamanki yerinde duruyor.

Tasarım ikna edici olsa da, bizi şüphelendiren bazı detaylar da var. Görüntünün düşük çözünürlüklü olması, şüphe uyandırması için yeterli bir neden. Bu sızıntı dahil son zamanlardaki sızıntılar, gördüğümüz telefonun Xperia XZ2 olduğunu iddia etmiyor ancak bu gördüğümüz telefon, öncekinden oldukça farklı. Son olarak resmin kaynağının da belli olmaması, sızıntıya hemen inanmamamız için yeterli bir neden.

Görüntüyle birlikte gelen bilgilere göre cihaz, yüzde 90'ın üzerinde ekran / gövde oranına sahip ve 5,5 inç'lik 4K ekranla, Snapdragon 845 yonga setiyle, 4GB RAM ve 12MP çift arka kamerayla geliyor. Ön yüzünde 16MP'lik bir kamera bulunan telefonun pil kapasitesi, iddiaya göre 3.130mAh.

Techie State'in bu bilgileri nereden aldığı bilinmiyor ancak 4K ekran dışında söyledikleri, kulağa saçma gelmiyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Sinan dedi ki:

    Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

  2. Gökhan dedi ki:

    Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

  3. Ayşegül dedi ki:

    Selam web siten inanki iyi, teşekkürler

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık