Telefonlarda silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

05.03.2018
858
A+
A-
Telefonlarda silinen mesajlar nasıl geri getirilir?
Reklam

Telefonlarda silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

Telefonunuzda bilerek ya da bilmeyerek sildiğiniz SMS'yi geri istiyorsunuz; ancak aklınıza çıkar bir yol da gelmiyor. Peki Telefonlarda silinen mesajlar nasıl geri getirilir? mesajları getirebilmek mümkün mü? İşte silinen mesajları kurtarmanın yolu...

'Root' yaparak: Silinen mesajları geri getirmek için kullanacağımız uyguluma 'root' iznine ihtiyaç duyuyor. Bunun için telefonunuzun root edilme yöntemini araştırıp izinlere sahip olmanız gerekiyor. Bunun için Kingo Root isimli aracı deneyebilirsiniz. Akıllı telefonların birçoğunu kolayca 'root' edebiliyor.

Bir de uygulama kullanarak silinen mesajları getirmek mümkün. Maalesef bu işlemin bir maliyeti var. Kullanacağınız EaseUS MobiSaver isimli uygulamanın 40 dolarlık bir ücreti mevcut.

Ancak sizin de bildiğiniz gibi silinen materyalleri kurtarmaya dair iyi çalışan neredeyse her programın ücretli olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte deneme sürümüne sahip olarak, uygulamanın hangi mesajları kurtarabileceğine dair bilgi alabilirsiniz.

EaseUS gibi ücretli bir yazılım kullanmak istemiyorsanız tek bir alternatifiniz var; Recuva. Bunun için de telefonunuzdaki dosyaları SD kartta tutuyor olmanız lazım. SD kartı bir kart okuyucu veya bilgisayarınızdaki dahili okuyucu yardımıyla taktıktan sonra Recuva'nın dosyaları geri getirmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada kendisi bilgisayardaki dosyalarınız için de bulunmaz bir nimettir. Recuva'yı buradan indirebilirsiniz.

Android cep telefondan silinen, rehberi, kısa mesajları (SMS), fotoğrafları, videoları, resimleri geri alma kurtarma programı var mı APK 2016 uygulamaları. Ne zaman neyin akıllı telefonunuzun başına geleceğini asla bilemezsiniz. Bu gibi durumlarda da, oldukça yoğun kullandığımız akıllı telefonlarımızdaki bilgilerin kaybolma ihtimali yüksek.

Artık Android, iOS gibi işletim sistemleri, rehber, resimler, videolar gibi bir çok önemli bilgiyi otomatik olarak yedekleyerek kullanıcıları önemli bilgi kayıplarından kurtarıyorlar. Peki ya SMS mesajları?

Eskiden bir cep telefonunun en önemli işlevi olan SMS (kısa mesaj servisi), şimdilerde WhatsApp gibi uygulamalar sayesinde popülerliğini yitirmekte. Ancak yine de milyarlarca kişinin kullandığı SMS mesajlarına yönelik kurtarma yöntemi işletim sistemlerinde yer almıyor ve bunun önemli, telefona bir şey olduğunda kaybedilen SMS mesajları hatırlandığında ortaya çıkıyor.

Bu yazımızda, akıllı telefonunuzda bir sorun olması veya Android'te yanlışlıkla silinmiş SMS mesajları geri getirme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Öncelikle, Türkiye'deki operatörlerin, kullanıcıların iletişim verilerini "normalde 1 yıl olması gerekirken" 5 yıl süreyle sakladığını söylemeliyiz.

Ancak, maalesef bu bilgiler arasında SMS mesajları bulunmamaktadır. Yani operatörünüze başvurarak silinmiş SMS mesajlarınıza ulaşmanız mümkün değil Veri Kurtarma Uygulamaları Eğer, SMS mesajlarını silinmiş ve yedek almamışsanız, Android Data Recovery (ücretli), Dr. Fone (ücretli), Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery (ücretli) ve FonePaw Android Data Recovery (ücretsiz) gibi veri kurtarma yazılımlarıyla SMS mesajlarını geri getirerek kurtarabilirsiniz.

Tüm veri kurtarma uygulamalarını kullanırken, telefonunuzdan Geliştirici Seçenekleri bölümünde USB Hata Ayıklama özelliğinin aktif olması gerekmektedir. Otomatik olarak SMS Mesajlarını Yedekleme Telefonunuzun bozulma ve SMS mesajların silinme ihtimaline karşı, otomatik yedekleme uygulamalarını kullanarak, bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Size bu konuda oldukça başarılı olan SMS Backup & Restore uygulamasını tavsiye ediyoruz.

SMS Backup & Restore uygulamasını doğrudan telefonunuza yükleme için SMS Backup & Restore indir bağlantısına veya Google Play Store'dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Unutmayın, başınıza gelmeden önce SMS mesajlarını yedeklerseniz, bunun ne kadar kötü ve sinir bozucu bir durum olduğunu da hiç görmez ve silinmiş SMS mesajları geri getirme ve kurtarma yöntemleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Çiğdem dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 2. Caner dedi ki:

  Afyon merkezden ben Caner. selamun aleyküm web siten yeminle iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 18-11-2018 04:09:27

 3. Sinan dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

 4. Nurettin Kaya dedi ki:

  Merhaba benim sorunum WhatsApp Messenger ve SMS gibi mesaj ları geri alabilirsiniz

 5. Anonim dedi ki:

  Muş merkezden ben . Slm paylaşımın süper ötesi hayran edici, facebookta paylaştım 11-05-2019 02:25:42

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık