Tom Hanks: Hayatımın en iyi eğitmenleri kadındı

19.03.2018
784
A+
A-
Tom Hanks: Hayatımın en iyi eğitmenleri kadındı
Reklam

Tom Hanks: Hayatımın en iyi eğitmenleri kadındı

Hollywood’un usta oyuncusu Tom Hanks, sinema sektöründe değişim başladığını ve kadınların daha büyük sorumluluklar aldıklarını söyleyerek, “Hayatımdaki en iyi eğitmenler kadındı” dedi.

“Çekimlere başlamadan iki üç gün öncesine kadar film yapmaya başlayacağımı hissetmiyorum bile. Ne zaman sete gidiyorum, birebir işle yüzleşiyorum, o zaman havaya giriyorum” diyen oyuncu, Hürriyet’ten Barbaros Tapan’a verdiği röportajda, “Efsane oyuncular, kahramanlar, yıldızlar da senaryodaki cümlelerini en iyi şekilde söylemek istiyorlar. Bir sahne için milyonlarca farklı yolu deniyorlar, şaşırıyorlar, yeniden başlıyorlar, duruyorlar, korktukları an oluyor, kendilerine çok güvendikleri an oluyor... Onların da aynı şeyleri yaşadıklarına şahit olunca zaten rahatlıyorsun” dedi.

Kadın yönetmen ya da yapımcıyla çalışmanın erkeklerle çalışmaktan farklı olmadığını söyleyen Hanks, “Sadece kadın yapımcılar genelde kötü yemeğe dayanamıyor. Mesela benim hayatımdaki en iyi eğitmenler kadındı. Şahsen hiçbir zaman bir cinsiyetin diğerinden daha üstün olduğunu düşünmedim. Kadın patronlarım da oldu, kendi yapımcılığını yaptığım projelerde kadınlara önemli sorumluluklar verdiğim de” şeklinde konuştu.

“Erkeklerle kadınlara oranla daha çok çalıştım. Çünkü kadınlar bizim sektörde güçlü pozisyonlarda daha azlar. Karar mekanizmalarında erkek egemenliği var” diyen Hanks, “Şimdi değişim başladı. Birçok kadın daha büyük sorumluluk almaya başlayacak ama benim fikrim muhtemelen hiçbir zaman tam eşitlik olmayacak. Neden? Çünkü dünyanın var olan haksız doğasından dolayı. Ama kadınlar eşit derecede olmasa da daha fazla önemli pozisyonda yer alacaklar” dedi.

Hanks ayrıca, bugüne kadar seyrettiği filmler arasında en çok ‘The Godfather 2’ filminde Robert Duvall’ın canlandırdığı Tom Hagen karakterini beğendiğini de belirtti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Fatma dedi ki:

  Teşekkürler

 2. Gül dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 3. Bilal dedi ki:

  Mükemmel bir yazı olmuş, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

 4. Burcu dedi ki:

  Van merkezden ben Burcu. Selamlar bu web sitesi inanki çok iyi, face de paylaştım 19-11-2018 07:54:53

 5. Salih dedi ki:

  Yazınızı paylaşıyorum. Faydalı bir içerik olmuş.

 6. Caner dedi ki:

  Güzel Yazı olmuş

 7. Burcu dedi ki:

  Başarılı bir yazı olmuş, farklı türdeki konulardan paylaşmanız çok iyi.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık