Xbox one için 5 ipucu ve püf noktaları

30.12.2017
1.133
A+
A-
Xbox one için 5 ipucu ve püf noktaları
Reklam

XBOX'UNUZDAN BIRININ YAPABILECEĞINI BILMEDIĞINIZ 5 ŞEY

Microsoft'un Xbox one en popüler oyun konsolu değil, ancak yine de her zamanki gibi önem taşıyor. Xbox'a yeniyseniz, bilmediğiniz harika özellikler var. Bu nedenle, oyun sisteminizden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olmak için bu ipucu listesini bir araya getirdik.

xbox one

Takın

Xbox altında, hepsinin altında, Microsoft tarafından üretilen bir bilgisayar olduğundan, normal bir bilgisayara benzer bazı özellikleri vardır. Bu, konsolunuza aksesuarlar eklemek için üç USB 3.0 bağlantı noktasını kolayca kullanabilirsiniz demektir. Xbox'un USB bağlantı noktalarını kullanmanın en popüler nedeni, daha fazla oyun saklamak için harici bir sabit disk eklemektir . Xbox işletim sistemi, harici bir depolama alanı kurmanızı son derece kolaylaştırıyor ve istediğiniz içeriği USB sabit sürücünüze ağrısız biçimde taşıyabilirsiniz.

Ancak, Skype ve Mikser akışı ile kullanmak için bir USB web kamerası taktığınızı biliyor muydunuz? Evet, bu doğru! Kısa süre önce eklendiğinde, bu işlevsellik arkadaşlarınızla görüntülü sohbet etmenize veya takipçilerinize kendinizi oynamasına izin verecek.

Bilinmeyen diğer bir USB eklentisi bir TV alıcısıdır. TV'nizde bir koaksiyal anten için bir bağlantı yoksa, Xbox'ınız dijital alıcı olarak bir an önce hareket edebilir. Uyumlu Hauppage USB tunerlerden birini satın alıp anteninizi takın. Büyük yayın kanallarında spor izlemek isteyen kablolu kesiciler için mükemmel. Bu şekilde, OTA TV ve gerçek zamanlı aktarım hizmetleri tek bir kaynaktan gelir ve Xbox One, kapıyı cevaplamak zorunda kalmanız durumunda, canlı TV'yi duraklatma yapmanızı sağlar.

Kayıt ve Paylaş

Xbox One, en büyük oyun patlamalarını kaydetmenizi ve çevrimiçi arkadaşlarınız ve takipçilerinizle kolayca paylaşmanızı sağlar. Xbox One X, 4K'de bile görüntü çekimleri kaydedebilir. (Diğer Xbox'lar hâlâ harika, HD olarak kaydedilir.) Başarılı bir şey yapmak zordur - şaşırtıcı bir şey yaptıktan sonra, denetleyicideki Xbox düğmesine basın ve X'e basın. Bu, son 30 saniyelik oyun yakalayacaktır .

Oynatmaya başlamadan önce sürekli bir film akışı istiyorsanız, Xbox düğmesine, sonra da menü düğmesine basın (üç satırın yanında Xbox'un sağında olan budur). "Kaydı Başlat" ı seçin, yuvarlanmaya başlayacaktır! Dahili sabit sürücüye kayıt yapıyorsanız, on dakika çekim yapabilirsiniz. Taktığınız harici sabit sürücüye kayıt yapıyorsanız, klipler bir saat kadar uzun sürebilir. Kontrol cihazınıza bir mikrofon takılı bir Kinect veya bir kulaklık seti var mı? Sadece Cortana'ya "Capture That" ı söylemelisin.

Şimdi, paylaşmak için birkaç seçeneğiniz var. Herhangi bir uygulama olmadan, sosyal ağlara veya Microsoft'un OneDrive bulut servisine yükleyebilirsiniz. Xbox'un YouTube uygulamasını kullanarak klibi YouTube'a bile yükleyebilirsiniz.

4K İçerik Oynat

Orijinal Xbox One'ın bu kabiliyeti yok, ancak bir Xbox One S veya Xbox One X varsa, bir dizi kaynaktan 4K HDR içeriği oynatabilirsiniz. İlk olarak, her iki yeni Xbox da 1080p'nin üstündeki çözünürlüklerde çıkış için gerekli olan bir HDMI 2.0 portuna sahiptir. Amazon, Netflix ve hatta YouTube'dan akan içeriklerin keyfini 4K'da çıkarabilirsiniz (ancak şimdilik sadece Xbox One X'te). Daha çekici olan şey, hem S hem de X sahiplerinin bu konsolların yerleşik 4K Blu-ray sürücüleri sayesinde 4K Blu-ray filmleri oynatabilmesidir .

Kontrol Cihazı Çift Hayatı

Sıradan Xbox One denetleyicisinin konsolunda hile yapmasına izin veren gizli bir özelliği vardır. Bir USB kablosu veya Bluetooth (daha yeni olan denetleyicilerde ) kullanarak Xbox One gamepad'i herhangi bir Windows PC ile kolayca kullanabilirsiniz. Denetleyicileri kablosuz olarak kullanmak isterseniz, Microsoft'un gerçekten iyi çalıştığı uygun fiyatlı bir USB adaptörü var . Başka bir öneri de var : daha yeni Xbox One denetleyicilerinin alt kısmında standart bir kulaklık girişi bulunmaktadır, böylece kimseyi rahatsız etmeden oyun oynayabilir veya akarsu ile oynayabilirsiniz.

Yalnızca bir Akış Uzaklaştırmak

Windows 10 çalıştıran bir bilgisayarınız var mı? Xbox uygulamasını çalıştırın ve Xbox One aygıtınızdan bilgisayarınıza aktarın. Maalesef, yalnızca kendi ev ağınızda bir bilgisayara akış yapabilirsiniz; örneğin, Xbox oturma odasındaysa ve yatak odasında dizüstü bilgisayarınızdaysanız. Bununla birlikte, evinizde bir TV'ye veya monitöre bağlı olmayan bir Xbox'ınızın olabileceği ve yalnızca oyun oynamak için bir PC'ye akış sağladığı anlamına gelir. Burada bir Xbox One denetleyicisinin bilgisayarınıza bağlanması zorunludur.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Volkan dedi ki:

    Konuyu bir başka yazınızda daha detaylı ele alırsanız sevinirim.

  2. Tarık dedi ki:

    Sürekli sizi takip ediyorum. Yazılarınız çok başarılı.

  3. Bilal dedi ki:

    Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık